19 maja 2008    07:41

j0195384.jpgOburzyli się niektórzy z radnych na ostatniej sesji. Znalazła się mieszkanka, która chciała być nowoczesna. I zamiast przyjść na dyżur do swojego radnego, zapytać o to, co ją interesuje, przysłała mu swoje pytania pocztą elektroniczną.
I w takiej postaci zostały zadane burmistrzowi przez radnego Jacka Orycha. Niektórzy radni przeżyli, sądząc po odgłosach z sali, prawdziwy szok.

Bezczelna baba śmiała napisać wprost do radnego! Widział to ktoś coś takiego?
Powinna, zdaniem protestujących radnych, przesłać swoje pytania do przewodniczącej.

A dlaczegóż to do przewodniczącej? A co to, zwykły radny to jest nieważny?
A co za różnica, w jaki sposób skomunikuje się mieszkaniec z radnym?
Czy przyjdzie osobiście na dyżur radnego, czy wyśle korespondencję pocztą zwykłą czy przez posłańca?

Klub radnych podał swój adres e-mail i zachęca, aby korzystać z tego kanału komunikacji do kontaktów. Propozycja w sam raz dla zabieganych. Baba z niej skorzystała. Cóż za bezczelność ? w mniemaniu niektórych radnych.

Radny Orych postąpił w jedyny możliwy sposób, aby nie przeciągać sprawy ? pytania otrzymane od mieszkanki, zadał burmistrzowi na sesji. A żeby nie było przekłamań, odczytał ich treść. I za to należy się radnemu uznanie.

Gdyby nie powiedział, że pytania pochodzą od mieszkanki Marek tylko je po prostu zadał, to byłaby inna sytuacja? Nie byłoby wtedy protestów? Przecież radny zawsze zadaje pytania w imieniu mieszkańców ? swoich wyborców. I czy sformułuje je sam, na podstawie osobistych rozmów, spotkań czy tez korespondencji, ? jakie to ma znaczenie? I w czym tu problem?

Radny Orych udowodnił wszystkim, że Klub Radnych ?O przyszłość Marek? nie rzucił słów na wiatr i jest do dyspozycji swoich wyborców.
Adres e-mail: radni@msg.net.pl

A do ?niektórych radnych? apel mój osobisty ? Panowie ?niektórzy radni?, zanim otworzycie usta, aby ?dać głos?, spróbujcie zmusić swoje szare komórki do pracy i zastanówcie się przez chwilę. To naprawdę nie boli a może być ciekawym doświadczeniem.

I takim apelem zakończę, jak zwykle złośliwa
Krystyna Siennicka
Źródło:
Nagranie z XVII sesji ? od 3:27:00
http://marki.pl/nagrania/sesje/sesja_18_2008-05-14_30.4%20MB.mp3

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry