Zbiórka publiczna na rzecz Marty Piekarz (24.05.2008)

Krzysztof Bychowski TPM

 20 maja 2008    20:56

martapiekarz_t.jpgChciałbym poinformować internautów mareckich, że 24.05.2008 r. w galerii handlowej M1 w Markach, dzięki uprzejmości p. Dyrektor Ewy Małgorzaty Kiliańskiej, odbędzie się jednodniowa zbiórka publiczna na rzecz Marty Piekarz. Zbiórka publiczna zostanie uatrakcyjniona przez członków niżej wymienionych stowarzyszeń, którzy będą się poruszali po galerii w strojach z filmu "Gwiezdne Wojny". W programie zbiórki przewidziane są występy artystyczne oraz szereg atrakcji dla dzieci.

Co się stało:


Możliwe że ostatnimi dniami mieli Państwo okazję usłyszeć o tej dziewczynie. Sytuacja przedstawia się następująco: 2 marca 2008 roku Marta biegła na przystanek tramwajowy w Gorzowie. Przyjechała z Wrocławia, aby w rodzinnym Gorzowie uzyskać skierowanie do Kliniki Kardiologii, gdyż od urodzenia boryka się z wadą serca. Chciała zdążyć na tramwaj. Niestety nie zdążyła. Na przystanku nagle zatrzymało się Jej krążenie. Niestety, nikt z ludzi znajdujących się na przystanku nie udzielił Marcie pierwszej pomocy. W szpitalnym oddziale ratunkowym podjęto długotrwałą reanimację. Marta trafiła na OIOM, gdzie przebywała nieprzytomna do 15 marca. Potem przeniesiono ją na Oddział Kardiologii, gdzie znajduje się do dnia dzisiejszego.

Jaka jest Marta:


Marta wielokrotnie brała udział w akcjach charytatywnych. Między innymi 2 maja 2007 wraz z wolontariuszami Fundacji "Mam Marzenie" odwiedziła Wojtka, chorego na mukowiscydozę dziesięciolatka, w jego domu w Kostrzynie nad Odrą. Marzeniem Wojtka było, posiadanie kostiumu Lorda Vadera i spotkanie się z fanami Star Wars. Uczestniczyła też w akcji "Imperium czyta dzieciom", która polegała na czytaniu powieści, organizowaniu konkursów i zabaw dla najmłodszych w gorzowskiej księgarni. Pomagała też, wspólnie z ?Fundacją Mam Marzenie?, braciom z miejscowości Bieganów, którzy chorują na zanik mięśni. Razem z przyjaciółmi z Polish Outpost Legion 501st. wspomagała też XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w głównym studiu programu pierwszego TVP. Ironią losu jest fakt, że Orkiestra promowała wówczas zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy medycznej, a Marta czynnie w tym uczestniczyła. Teraz, niestety, własnym przykładem może ilustrować konieczność propagowania metod ratowania ludzi poprzez pierwszą pomoc.


Zbórka:


Zbiórka organizowana jest przez Towarzystwo Przyjaciół Marek we współpracy z następującymi organizacjami społecznymi: Star Wars Artistic Team (SWAT), Polish Outpost, Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars ,,Dagobah.

Zapraszam do odwiedzenie galerii handlowej M1 24.05.2008 r i wsparcia kwesty finansowo.

Radosław Dec
Prezes Stowarzyszenia
Towarzystwo Przyjaciół Marek

martapiekarz_plakat.jpg

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry