III sesja Rady Miasta

Paweł Pniewski POMarki

 28 grudnia 2010    18:58

22 grudnia br. odbyła się już trzecia sesja Rady Miasta Marki nowej kadencji. Najważniejszymi punktami obrad było: przyjęcie do grona radnych pana Tomasza Paciorka, podjęcie uchwały w sprawie stanowiska Rady wobec Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 oraz wyrażenie opinii o lokalizacji Orlika oraz umieszczenie tej inwestycji w budżecie na rok 2011.

Po otwarciu sesji w poczet radnych powołany został pan Tomasz Paciorek, który zajął miejsce zwolnione przez Janusza Werczyńskiego po objęciu funkcji burmistrza miasta. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu zaświadczenia o wyborze przez nowego radnego Rada Miasta Marki w pełnym 21 osobowym składzie przystąpiła do dalszych obrad.


Podczas sesji podjęto trzy uchwały związane z gospodarką finansową miasta: wprowadzono zmiany do budżetu na 2010 rok, podjęto uchwałę w sprawie wydatków budżetu Miasta Marki, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2010 oraz uchwałę w sprawie wydzielonych rachunków dochodów samorządowych jednostek budżetowych prowadzonych przez Miasto Marki oraz dochodów gromadzonych na tych rachunkach.


Następnie pan Szczepan Ostasz ze stowarzyszenia Grupa Marki 2020 przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą budowy obwodnicy Marek oraz projektu Programu budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Po krótkiej dyskusji radni jednogłośnie przyjęli stanowisko wzywające do wpisania obwodnicy Marek do wykazu inwestycji realizowanych przed 2013 rokiem. Stanowisko Rady Miasta Marki w związku z trwającymi do 27 grudnia br. konsultacjami społecznymi zostało przesłane do Ministerstwa Infrastruktury oraz dzięki zabiegom przewodniczącego Rady Miasta do Komisji i Podkomisji Sejmu RP, a także do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, gdyż nowy wicemarszałek województwa pan Krzysztof Strzałkowski po spotkaniu z radnymi PO z Marek obiecał wspierać nasze starania o obwodnicę na najwyższych szczebalch decyzyjnych.


Na zakończenie obrad radni podjęli decyzję o budowie boiska w 2011 roku w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012". Zmieniono lokalizację inwestycji z ul. Lotników na zbieg ulic Brzozowej i Stawowej (teren Marcovii). Zobowiązano burmistrza do złożenia wniosku do 14 stycznia 2011 roku o dofinansowanie inwestycji z budżetu samorządu województwa- Orliki dofinansowywane są przez rząd w kwocie 333 tys. zł oraz przez sejmik województwa w tej samej kwocie.


Paweł PniewskiPrzed rozpoczęciem III sesji Rady Miasta Marki odbyły się posiedzenia Komisji Rady, na których wybrano przewodniczących i wiceprzewodniczących:
Komisja Budżetowo-Gospodarcza
przewodniczący - Dariusz Pietrucha (MSG)
Komisja Oświaty, Kultury i Sportu
przewodniczący - Arkadiusz Werelich (PO)
wiceprzewodnicząca - Danuta Święczkowska (PiS)
Komisja Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Środowiska
przewodniczący - Radosław Dec (PiS)
wiceprzewodniczący - Dariusz Boryczko (PO)
Komisja Rewizyjna
przewodniczący - Michał Jaroch (Marki 2020)
wiceprzewodniczący - Paweł Pniewski (PO)

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry