Udział w konsultacjach społecznych w Ministerstwie Infrastruktury

Marcin Piotrowski RadaMiastaMarki ObwodnicaMarek

 6 stycznia 2011    17:33

IMG_1156Drodzy Współmieszkańcy,

Pomimo wielu negatywnych informacji w mediach, nie poddajemy się w działaniach na rzecz Obowodnicy naszego Miasta, w dniu 5 stycznia 2011 udałem się wraz z p. Szczepanem Ostaszem (Grupa Marki 2020) na konsultacje społeczne w zakresie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 - 2015.

IMG_0440

Co ciekawe przy stoliku przyporządkowanym m.in. naszemu województwu byliśmy jedyni, ale konsultacje są na bieżąco więc może udało się nam być na indywidualnychy "konsultacjach".

Podczas spotkania poruszyliśmy kwestię dotyczące zarówno obecnego stanu przygotowań do wykonania tak ważnej dla Nas Wszystkich inwestycji jak również co wydaję się kluczowe - kwestię zapewnienia finansowania przygotowań do inwestycji. Mając to ostatnie na uwadze, uzgodniłem z p. Jarosławem Waszkiewiczem (Dyrektorem Departamentu), iż w najbliższym czasie dokona przeglądu uchwalonego budżetu na rok 2011 i powiadomi o wysokości środków przeznaczonych na przygotowanie inwestycji. Zapewnienie środków w kolejnych budżetach będzie dla nas sprawą równie piorytetową co monitorowanie postępu prac studyjnych i prawnych.

Przedstawione przez Nas racje zostały przyjęte z dużym zrozumieniem przez przedstawiciela Ministerstwa Infrastruktury. Jednocześnie ze strony Ministerstwa otrzymaliśmy zapewnienie, iż inwestycja pod nazwą Obwodnica Marek zostanie ujęta w w/w Programie (Program zostanie przyjęty przez Radę Ministrów pod koniec stycznia 2011 - wtedy powiemy SPRAWDZAMY !!!), co daje możliwość przeprowadzenia wszelkich działań związanych z procesem inwestycyjnym (włącznie z przetargiem) do 2013 roku, dzięki temu symboliczna łopata mogłaby zostać wbita - 1 stycznia 2014. Termin ten jest związany nie tylko z postępowaniem inwestycyjno-prawnym ale również nowym okresem finansowania w zakresie środków UE.

Równocześnie podjęliśmy temat "czasowego rozwiązania" w postaci dobudowania 4 km odcinka do węzła Drewnica, w tym przypadku pomysł ma zostać poddany analizie przez Ministerstwo - będziemy stale monitorować zarówno stan przygotowań prawnych jak i możliwości wpisania do programu inwestycjnego.

Na zakończenie spotkania przekazaliśmy stanowiska Rady Miasta Marki, wspólne stanowisko Przewodniczącego Rady Miasta oraz Burmistrza a także stanowisko Grupy Marki 2020 (wraz z kopią 11 000 podpisów wspierających inwestycję), jednocześnie stwierdzając, iż będziemy monitorować, przypominać, interweniować...najbliższe półtora roku to ciągły minitoring prac studyjnych, prawnych przygotowujących inwestycję i tego będziemy pilnować....

W innym przypadku zamienimy "cukierki" na kosy na sztorc ...

Z pozdrowieniami
Marcin Piotrowski
Przewodniczący Rady Miasta Marki

Galeria

fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry