Ratujmy życie - promocja transplantacji w naszej diecezji

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 7 stycznia 2011    19:25

Już 9 stycznia Diecezja Warszawsko-Praska, której biskupem jest abp Henryk Hoser, lekarz z wykształcenia, pod hasłem „Ratujmy życie" rozpocznie aktywną promocję transplantologii.
Specjalne spotkanie otwarte „Ratujmy życie" promujące transplantologię odbędzie się w niedzielę 9 stycznia o godz. 18.00 w Auli Kurialnej w Warszawie przy ul. Floriańskiej 3. Poprzedzi je Msza św. odprawiona o godz. 17.00.

Podczas spotkania będą rozdawane materiały informacyjne, w tym deklaracje ze zgodą na bycie dawcą, którą należy nosić wraz z dokumentami. Prof. Wojciech Rowiński, konsultant krajowy transplantologii klinicznej wygłosi krótki wykład otwierający (prof. Rowiński brał udział w pierwszym udanym przeszczepie nerki w Polsce!). Będzie okazja do dyskusji o potrzebie i metodach promocji transplantologii w Polsce, diecezji i parafiach.

Już ponad 1 milion osób na świecie żyje dzięki przeszczepom narządów. Ile milionów ludzi żyje dzięki dawcom krwi, chyba nikt nie jest w stanie policzyć. Jest o co walczyć. Wspólnie można uratować wiele żyć.
 
Organizatorami spotkania są Duszpasterstwo Służby Zdrowia, Wydział Duszpasterstwa Rodzin oraz Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej (akdwp.pl).
 
Po inauguracji akcji „Ratujmy życie" warszawsko-prascy diecezjanie będą mieli możliwość włączenia się w promocję w swoich parafiach.
 
„... pośród tych gestów na szczególne uznanie zasługuje oddawanie organów,
zgodnie z wymogami etyki, w celu ratowania zdrowia,
a nawet życia chorym, pozbawionym niekiedy wszelkiej nadziei”
(Jan Paweł II, Evangelium Vitae, nr 86).
 
Więcej informacji można uzyskać u ks. Arkadiusza Zawistowskiego (diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia) - tel. 886 236 523
i Krzysztofa P. Kozłowskiego (prezesa DIAK DW-P) - tel. 691 348 890
 

 


Za: www.akdwp.pl

Galeria

zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry