IV Noworoczny Turniej Warcabowy dla dzieci

Michał Suchecki UKSStruga

 10 stycznia 2011    22:25

DSC06969_1Raz w roku - w karnawale Uczniowski Klub Sportowy Struga organizuje absolutnie wyjątkowy turniej warcabowy, który gromadzi w Zespole Szkół nr 2 w Markach dzieci lubiące grać w warcaby i lubiące wygrywać nagrody. To szczególna okazja, by sprawdzić swoje umiejętności i niezależnie od wyniku wrócić do domu z misiem, maskotką, piłką lub smokiem. Takiej okazji się nie przepuszcza, dlatego w sobotę 8 stycznia przybyło do szkoły 52 dzieci z 5 szkół, by wziąć udział w IV Noworocznym Turnieju Warcabowym dla dzieci, zwanym ,,turniejem misiowym".

Zawodnicy przystąpili do gry w dwóch kategoriach wiekowych - klasy 0-III (34 warcabistów) i IV-VI (18 warcabistów).

Młodsza grupa wiekowa rozegrała 7 rund, starsza 9. W przerwach między grą dzieci z zainteresowaniem podchodziły do wielkiego stołu z nagrodami, gdzie oprócz pucharów dla najlepszych czekały dla wszystkich pluszaki, piłki, gry... Nagrody ufundował Burmistrz Miasta Marki, toteż był to turniej ,,o Puchar Burmistrza".

W kategorii klas IV-VI puchary otrzymali: 1) Artur Moczulski (SP 5 Marki), 2) Karolina Sobolewska (SP7 Wołomin), 3) Bogdan Bańkowski (SP1 Słupno).

Wśród młodszych zwycięzcą okazał się Martin Banaszek (SP1 Słupno). Drugie miejsce zajął sześciolatek Kuba Broma (SP 5 Marki), na którego wszyscy patrzą z niedowierzaniem i podziwem od dwóch lat (w ubiegłym roku był pierwszy!). Trzeci był Patryk Busma (SP1 Słupno).

W sobotnim turnieju wszyscy czuli się zwycięzcami. Każdy otrzymał wybraną przez siebie nagrodę (zawodnicy podchodzili do stolika z zabawkami wg miejsc, jakie zajęli w turnieju i wybierali ,,woje nagrody". Wszyscy byli szczęśliwi, o czym niech zaświadczą poniższe fotografie:

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry