Święto Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach

Rafał Redeł SP3

 10 maja 2005    22:59

Od trzech lat 10 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Markach dyrekcja, nauczyciele, i uczniowie obchodzą Święto Szkoły związane z jej historią i patronem - Józefem Piłsudskim. Również w tym roku był to szczególny dzień dla całej społeczności szkoły.

W godzinach przedpołudniowych uczniowie klas 0-VI obejrzeli pokaz mody sportowej przygotowany przez klasę II pod opieką p. Hanny Polkowskiej, oraz uczestniczyli w turnieju klas pod hasłem "Żyj zdrowo".
Dzieci brały udział w następujących konkurencjach:
- hula-hop
- rzut piłeczką do celu
- ustawianie domku z kart
- jedzenie czekolady przy pomocy noża i widelca
- skakanka
- żonglerka piłką nożna
- jedzenie jogurtu z zamkniętymi oczami.


W grupie uczniów klas 0 - III zwyciężyła klasa II b pani Małgorzaty Sosnowskiej,
A w kategorii klas IV - VI puchar zdobyła klasa VI a pani Jolanty Augustyniak.
Przygotowaniem i przeprowadzeniem turnieju zajmowali się nauczyciele:
H. Polkowska, K. Sysiak, B. Szczypkowska, D. Borkowski, J. Rosłon.


O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta akademia, na którą przybyli zaproszeni goście: nauczyciele, absolwenci, byli pracownicy szkoły, a także przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Januszem Werczyńskim, mareccy radni oraz rodzice.
Uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny oparty na pracy szkoły w ostatnich latach. Dzieci wykonały tańce współczesne i ludowe, piosenki turystyczne, regionalne i rozrywkowe, wiersze, a także przedstawiły cechy charakterystyczne wybranych krajów europejskich. W przygotowaniu programu i brali udział nauczyciele: M. Domolewska, J Augustyniak, E. Czerwińska, E. Goławska, J.Rosłon, E. Trefon, J. Żmijewska, I. Brzezińska, H. Różańska, K.Sysiak, Aldona Torenc.
Występy uczniów wprowadziły zaproszonych gości w atmosferę radości i wspomnień.

opracowała
Elżbieta Katarzyna Goławska

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry