2 czerwca 2008    21:10

Radni mnie zaskoczyli. Temat dotyczył liści. Takich zwykłych. Tych, z którymi nie wiadomo czasem, co robić. Palić czy nie palić. Niektórzy spalają. Stąd skargi sąsiadów na duszący i gryzący dym. Zajęła się tym tematem komisja od zdrowia, na swoim posiedzeniu 28 maja.

Burmistrz przedstawił swoje stanowisko w sposób jasny i niepozostawiający wątpliwości ? w sytuacji, kiedy mamy tyle spraw nierozwiązanych, nie jest to chyba pora na zajmowanie się liśćmi. Regulamin porządku w mieście mówi wyraźnie ? liście mają być kompostowane lub usunięte w inny sposób przez właściciela posesji.

Dalej usłyszałam rzecz o wiele ciekawszą, burmistrz przedstawił swoje zamiary ? trzeba myśleć o tym, aby posegregowane odpady wywozić nie raz, ale dwa razy w miesiącu. Odpady wielkogabarytowe także wywozić dwa razy w roku a nie jeden raz jak dotychczas. To powinno być ważniejsze.

Propozycje jak najbardziej słuszne. Warte poparcia. Ja jestem za. Zresztą przyzwyczaiłam się już do tego, że jeśli słychać na komisjach lub sesji jakiś głos rozsądku, to jest to najczęściej głos burmistrza.

Ale nadeszła pora dyskusji. No, myślę sobie, teraz się może zacząć.
Jako pierwszy głos zabrał radny Ryszard Korotko. Znany przecież z opozycyjnych poglądów. Radny stwierdził, że w całości popiera zdanie burmistrza. Kolejny radny, Tadeusz Pasternak ? także poparł zdanie burmistrza. Dla pewności raz jeszcze ten fragment przesłuchałam. Wszystko się zgadza.

Dalsza dyskusja zmierzała do wypracowania pewnych działań, możliwych do podjęcia w temacie ?liści?. Można ją określić tak - toczyła się w duchu wzajemnego zrozumienia swoich racji.

Dla mnie był to piękny przykład dialogu, o którym tak mówił Jan Paweł II:

?Podstawowym założeniem dialogu jest poszukiwanie tego, co prawdziwe, dobre i sprawiedliwe, zarówno dla tej części społeczności, do której się należy, jak i tej, która jawi się, jako przeciwnik.?

Dodam od siebie, że najczęściej "jawi się? jako przeciwnik.

Krystyna Siennicka
Na podstawie nagrania z posiedzenia komisji.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry