Statut miasta i program inwestycyjny

Krystyna Siennicka RadaMiastaMarki

 3 czerwca 2008    22:34

Komisje Rady Miasta rozpoczynają prace nad projektem statutu miasta, przygotowanym przez doraźną Komisję Statutową. Jako pierwsza, 10 czerwca 2008 roku, rozpoczyna Komisja Oświaty, Kultury i Sportu. Jest główny punkt w planowanym porządku obrad.

Jako kolejna, zajmie się projektem statutu, Komisja Budżetowo - Gospodarcza na swoim posiedzeniu 11 czerwca 2008 roku.

Co do statutu. Dla mnie osobiście, interesujaca jest odpowiedź na pytanie - czy mieszkańcy miasta zgłosili jakieś swoje propozycje do projektu statutu? Mam nadzieję, że przewodniczący doraźnej Komisji Statutowej powie o tym na posiedzeniu komisji.

Tak na marginesie. Moja propozycja umieszczenia w statucie zapisu o konsultacjach społecznych, to był strzał kulą w płot. Okazuje się, że "materia konsultacji", jak mówią uczeni w prawie, regulowana jest zwykłą uchwałą rady. I to uchwała powinna regulować tryb i zasady przeprowadzania konsultacji społecznych a nie statut. Pocieszam sie, że błądzić jest rzeczą ludzką.

Komisja Budżetowo - Gospodarcza, zanim przystąpi do analizy i opiniowania projektu statutu, zajmie się zmianami w budżecie miasta na 2008 rok oraz wydaniem opinii Komisji w sprawie projektu uchwały w sprawie Wieloletniego Programu Inwestycyjnego dla miasta Marki na lata 2009-2012.

Krystyna Siennicka
Źródło:
Komisja Oświaty, Kultury i Sportu
http://bip.marki.pl/pl/bip/rada_miasta/rada_2006_2010/06/01/26
Komisja Budżetowo-Gospodarcza
http://bip.marki.pl/pl/bip/rada_miasta/rada_2006_2010/05/01/28

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry