Zapowiedź 2.kolejki MLF 19.II.2011

Mikołaj Szczepanowski TPM

 14 lutego 2011    22:55

mlflogo
Ankieta dot. 3. kolejki:

Niespodzianka - M-Bud

Oba zespoły zremisowały swoje ostatnie mecze, dlatego należy spodziewać się, że żadnej z ekip nie zainteresuje podział punktów. Kadrowo Niespodzianka wydaje się mocniejsza, jednak należy się spodziewać, że M-Bud zmobilizuje swoje szeregi na mecz z jednym z faworytów rozgrywek. Atutem ekipy Marcina Boczonia jest obsada bramki - Krzysztof Ratajczyk czy Dariusz Rosiński to jedni z najlepszych bramkarzy w Markach, niezależnie kto będzie bronił w tym meczu ekipa Grzegorza Wojdy będzie miała problemy ze strzeleniem bramki. Kadra Niespodzianki jest bardzo wyrównana i niezależnie kto wejdzie z ławki stanowi zagrożenie - Grzegorz Wojda musi na to uczulić swoich zawodników. Kluczowym dla M-Budu będzie udział w spotkaniu Grzegorza Polaka i pozyskanie planowanych przez ten zespół wzmocnień - o których można było usłyszeć na trybunach podczas pierwszej kolejki. Nie wolno zapominać o Adamie Stromeckim, który w ostatnią sobotę pokazał, że jest bardzo groźny. Należy się spodziewać, że M-bud postawi twarde warunki Niespodziance i pamiętając o możliwych wzmocnieniach może sprawić ... niespodziankę! Póki co faworytem jest Niespodzianka.

Opinia kibiców: Niespodzianka 91,67%
Dotychczasowe spotkania:
'07 - Niespodzianka 1:2 M-Bud; Niespodzianka 4:2 M-Bud

Fomar - In Plus

Hit Kolejki! Oba zespoły nie będą mile wspominać ostatniej kolejki. In Plus zawsze walczy o najwyższe cele, a chłopaki z Fomaru wymieniani byli jako potencjalni medaliści. Tymczasem "księgowi" mają 1 pkt a Fomar 0. Właściwie można powiedzieć, że ekipa która przegra bardzo wydłuży sobie drogę do złota. Co do samego meczu - Fomar prawdopodobnie wyciągnie wnioski z 1.kolejki, w której przegrali mimo prowadzenia w pierwszej połowie. Jak zwykle kluczowa będzie dyspozycja Arka Kublika i Mateusza Dominiaka. Pierwszy gdy jest w formie może w pojedynkę wygrać mecz, Mateusz z kolei jest niezwykle skuteczny. Jeśli staną na wysokości zadania to ekipę Patryka Galla czeka ciężki bój.
W grze In Plusu rzucał się w oczy brak zmian przez prawie 15 minut - jeśli 19 lutego stawią się w szerszym składzie, na pewno zwiększą swoje szanse na sukces. Niepokojącym sygnałem dla Roberta Waśniewskiego muszą być końcowe minuty meczu In Plus - Niespodzianka, w których Sebastian Ryński zaczął grać dobrze. Można się spodziewać, że skoro już raz - po wielu niefortunnych próbach z pierwszej połowy - odnalazł drogę do bramki przeciwnika to w meczu z Fomarem będzie mu to przychodziło znacznie łatwiej. Zawsze groźny jest Robert Różycki - Król Strzelców TPM CUP'07, przy bardzo dobrej grze w obronie Niespodzianki ciężko było mu się wykazać - nie wiadomo czy Fomar będzie w stanie postawić równie trudne warunki.
Śledząc historie spotkań tych zespołów spodziewałbym się remisu, a walka o punkty będzie trwać do ostatniej minuty. Taki wynik świadczyłby o bardzo wyrównanym poziomie rozgrywek.

Opinia kibiców: In Plus 78%
Dotychczasowe spotkania:
'08 Fomar 4:4 In Plus; półfinał - wygrana Fomaru, ale nie znam wyniku
'10 Fomar 2:2 In Plus

Best Team - Promil Marki

Promil jest na fali, po bardzo ciekawym meczy z K.T.M., który wygrali 7:4 ta młoda ekipa na pewno ma ochotę na kolejne 3 pkt. W ostatnim meczu pokazali, że nawet jeśli Ratkę ma słabszy dzień (a i tak zdobył 2 bramki!) to drużyna funkcjonuje dobrze i są w niej osoby, które mogą wziąć odpowiedzialność za wynik, chociażby Przemek Kaczmarczyk. Nie zapędzałbym się jednak z dopisywaniem 3 pkt. Best Team po połączeniu z Titans stanowi bardzo ciekawą, być może jeszcze nie do końca zgraną ekipę. Drużyna Marcina Paszkiewicza od początku swoich startów w mareckich rozgrywkach pokazywała, że może walczyć z każdym bez kompleksów i dobra gra Promilu w ostatnim meczu nie zrobi na nich wrażenia. Stawiałbym na wyrównany mecz do '30 minuty. W tym momencie decydujące będzie czy BT wytrzyma kondycyjnie bieganie za młodzieżą z Promilu, jeśli tak to Marcin Nowak będzie musiał obejść się smakiem po 3 pkt.

Opinia kibiców: Promil 66%
Dotychczasowe spotkania:
'10 Promil 1:1 Adrog (Best Team)

K.T.M. - The Beerdrinkers

Bardzo dobra pierwsza połowa K.T.M. w spotkaniu z Promilem i tragiczna pierwsza połowa TB w spotkaniu z Fomarem i w obydwu przypadkach odwrócenie ról po przerwie stawia wynik tego meczu pod znakiem zapytania. Oczywiście śledząc dotychczasowe rozgrywki to Beerdrinkersi są faworytem. K.T.M. pokazał, że potrafi dobrze grać w piłkę, ale prawdopodobnie brakuje im kondycji i koncentracji na cały mecz. Jeśli przez tydzień to naprawią to TB czeka ciężka przeprawa o pozostanie na fotelu lidera.

Opinia kibiców: The Beerdrinkers 66%
Dotychczasowe spotkania: brak

kolejka3

Galeria

fot. 1
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry