Patrycja Markowska w Markach

Krzysztof Bychowski

 18 czerwca 2008    09:33

banner-150×113.gifW dniach 2 -18 lipca 2008 Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje pod hasłem ?Marzenia z gwiazdami i... z fantazją? największą charytatywną trasę koncertową roku. Koncerty odbędą się na terenie Centrów Handlowych M1 w całej Polsce. Koncerty planowane są w dziewięciu miastach: Bytomiu, Zabrzu, Czeladzi, Częstochowie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Radomiu i Warszawie.

Terminarz koncertów:
2 lipca - Marki - Patrycja Markowska
3 lipca ? Radom - Szymon Wydra
4 lipca ? Zabrze - Papa D
9 lipca - Łódź - Szymon Wydra
10 lipca ? Częstochowa - Papa D
11 lipca ? Bytom - Jet Set
16 lipca - Kraków - Ewelina Flinta
17 lipca ? Czeladź - Szymon Wydra
18 lipca ? Poznań - Jet Set

W trakcie każdego z koncertów Fundacja Dziecięca Fantazja planuje spełnić przynajmniej 5 marzeń nieuleczalnie chorych dzieci, czyli podczas całej trasy koncertowej urzeczywistni najskrytsze pragnienia i fantazje 45 podopiecznych!

Organizator zaprasza wszystkich miłośników polskiej muzyki na koncerty podczas których uczestnicy będą się świetnie bawić i jednocześnie zostaną świadkami spełnienia marzeń wielu chorych dzieci. Wstęp jest wolny.

Kontakt
Iwona Serek
Fundacja Dziecięca Fantazja
ul. Kickiego 1, 04-373 Warszawa
tel. (22) 517 17 70
iwona@f-df.pl
www.f-df.pl

banner-400×250.jpg

FUNDACJA DZIECIĘCA FANTAZJA
Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją non-profit posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego, której jedynym celem jest wnoszenie odrobiny radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci w Polsce poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Pierwszą dziecięcą fantazję Fundacja urzeczywistniła 17 lutego 2004. Do dzisiejszego dnia udało się spełnić prawie 600 marzeń i fantazji nieuleczalnie chorych polskich dzieci. Na realizację następnych oczekuje w tej chwili niemal 200 dzieci, napływają też kolejne zgłoszenia.

Dla większości dzieci, dzieciństwo to pierwszy, wyjątkowy i niepowtarzalny, nie mniej jednak jeden z kolejnych etapów w życiu. Natomiast dla dzieci nieuleczalnie chorych dzieciństwo pozostanie wszystkim, czego w życiu doświadczą; los bezwzględnie pozbawia je fundamentalnego prawa ? wkroczenia w świat dorosłości.

Co więcej, dzielnie zmagając się ze swoją chorobą i walcząc o każdy dzień życia, nieuleczalnie chore dzieci dodatkowo tracą wiele podstawowych radości i przyjemności, jakie daje okres dzieciństwa. Bardzo często opieka nad śmiertelnie chorym dzieckiem oznacza, że rodzina nie może pozwolić sobie finansowo na zaspokojenie innych potrzeb dziecka, niż te związane z leczeniem i utrzymaniem przy życiu. W Polsce tysiące dzieci zmaga się ze schorzeniami, wobec których medycyna wciąż pozostaje bezradna, są to jednocześnie tysiące niespełnionych dziecięcych marzeń i fantazji.

Ubiegłe lata to dla Fundacji Dziecięca Fantazja inspirujące pasmo spełnionych, wspaniałych, dziecięcych marzeń i fantazji, udokumentowanych na stronie internetowej Fundacji: www.f-df.pl, gdzie znaleźć można opis każdej ze spełnionych fantazji, listy dzieci, referencje, relacje mediów oraz listę dziecięcych fantazji oczekujących na spełnienie.

Nie zawsze dzieci mają egzotyczne marzenia, niektóre życzenia są bardzo zwyczajne... najważniejsze tylko aby zdążyły się spełnić. Fundacja Dziecięca Fantazja z pomocą ludzi i firm wielkiego serca sprawia, że marzenia tych dzieci stają się rzeczywistością.

HISTORIA PROJEKTU
Fundacja działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci w najszerszym możliwym zakresie. Jedną ze sprawdzonych form pozyskiwania funduszy są różnorodne imprezy.

Pierwszy koncert Fundacja zorganizowała 16 maja 2004 w Hotelu Marriott. José Feliciano wystąpił z wyjątkowym koncertem podczas Wieczoru Galowego, z którego całkowity dochód przeznaczono na działalność Fundacji. Wieczór uświetnił występ najszybszego tancerza świata, irlandzkiego mistrza stepu ? Jamesa Devine. James Devine światową sławę zdobył widowiskiem Gaelforce Dance, w którym grał główną rolę oraz był autorem choreografii. W roku 25 maja 1998 r. pobił rekord świata wystukując w tańcu 38 kroków na sekundę.

W 2005 roku Fundacja wypromowała tournee ?Coalition for Kids?, które obejmowało charytatywne koncerty zespołów młodzieżowych ? Orange Park z USA i TAT z Wielkiej Brytanii oraz jednego zespołu z Polski ? Bracia. Zorganizowaliśmy osiem koncertów w największych miastach Polski, które obejrzało 15 tysięcy młodych ludzi. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej: http://www.coalitionforkids.pl/cfk.html.

We wrześniu 2007 przed budynkiem Centrum Handlowego M1 w Łodzi Fundacja zorganizowała koncert Arki Noego, ponieważ największym marzeniem czternastoletniej Dominiki z Grodziska Mazowieckiego zmagającej się z mukowiscydozą, było zaśpiewanie z tym zespołem. Podczas koncertu, spełniły się również najskrytsze marzenia innych dzieci z województwa łódzkiego. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej fundacji. Zainspirowani tym sukcesem, w tym roku pragniemy pójść o duży krok do przodu drogą spełniania marzeń i wraz z METRO Group Asset Management Polska Sp. z o.o. organizujemy serię letnich koncertów opartych na już sprawdzonej formule pod hasłem: ?Marzenia z gwiazdami i... z fantazją.?Galeria

fot. 1
fot. 2
zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry