II Ogólnopolski Zimowy Obóz Goju Ryu Karate Do - Długopole Dolne 2011

Piotr Wysocki UKSSanchin

 1 marca 2011    22:02

100_7146W dniach 14 - 20.02.2011 roku w Długopolu Dolnym (Kotlina Kłodzka) odbył się II Ogólnopolski Zimowy Obóz Goju Ryu Karate Do. W trakcie tygodniowych zajęć w grupie początkującej skoncentrowano się na Kihon w pozycjach Sanchin Dachi i Neko Ashi Dachi oraz na nauce Kata Seiyunchin. W grupie starszej przerobiono materiał egzaminacyjny do stopnia 3 kyu włącznie oraz jako element dodatkowy nauczano Kata Kururunfa.. Prowadzący zajęcia shihan Piotr Wysocki (5 Dan) wprowadził kombinacje do Goju Kumite oparte na Tai Sabaki i timingu. Oprócz treningów dzięki licznym wycieczkom uczestnicy podziwiali piękno Ziemi Kłodzkiej zwiedzając m.in. Twierdzę Kłodzką wraz z systemem podziemnych labiryntów, kopalnię złota w Złotym Stoku oraz odwiedzili Kaplicę Czaszek w Czermnej - jedyne i robiące ogromne wrażenie takie miejsce w Polsce. Oddzielną atrakcją była lekcja jazdy konnej zakończona ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Punktem kulminacyjnym był wyjazd do Republiki Czeskiej i zwiedzanie stolicy tego kraju Pragi wraz z jej wspaniałymi zabytkami. Oglądaliśmy między innymi Zamek na Hradczanach, którego początki sięgają IX wieku, Archikatedrę św. Wita ? 1344 rok, wspaniały Ratusz Staromiejski, który otwarto w 1338 roku wraz z jego ozdobą ? XV wiecznym zegarem astronomicznym - Orloj. Duże wrażenie zrobił na nas także Kościół Marii Panny przed Tyrem z XIV wieku oraz kamienny Most Karola o długości 516 m, który zaprowadził nas na drugą stronę Wełtawy do Starego Miasta. Sam most jeśli spojrzeć na jego długość jest najstarszym kamiennym mostem na świecie i jest w świetnym stanie. W trakcie spaceru po nim nie obyło się bez przymusowego postoju przy figurce św. Jana Nepomucena, gdzie każdy zgodnie legendą dotykając postaci świętego mógł pomyśleć życzenie, ciekawe ile z nich się spełni? Następnie po przejściu przez XV wieczną Bramę Prochową (wysokość 65 m) rozpoczęliśmy zwiedzanie Starego Miasta. Drobne zakupy pamiątek na jego rynku zakończyły nasz pobyt w tym pięknym mieście.

Jako element regeneracji sił i odnowy w trakcie cyklu treningów wybraliśmy się
także do Aqua Parku w Kudowie Zdroju: sauna, jacuzzi, bicze wodne, 100 metrowa zjeżdżalnia i dwa baseny były do naszej dyspozycji. Sam obiekt jest świetnie wyposażony, najsłabszym jednak jego elementem była obsługa?. nieprzyjemna, ordynarna i traktująca gości ?z góry?. Jakby żywcem wzięta z filmów Stanisława Barei. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia - NIE POLECAMY OBIEKTU! (chyba, że po zmianie personelu).

W trakcie obozu odbyły się też dyskoteki, projekcje filmów oraz zajęcia plastyczne dla dzieci, więc na nudę po prostu nie było czasu. Bogatsi o nową wiedzę, pełni wrażeń uczestnicy w niedzielę rozjechali się do swoich macierzystych klubów w Płocku, Stargardzie Szczecińskim i Markach. Do zobaczenia na letnim obozie,
a wybieramy się nad morze ;-)

Na koniec warto zaznaczyć, że ponad połowa kosztów obozu została pokryta z pieniędzy zebranych w ramach przekazania 1% podatku na nasz klub. DZIĘKUJEMY i ponownie prosimy o wsparcie naszych zawodników, aby kolejny wyjazd był jeszcze atrakcyjniejszy?

Uczniowski Klub Sportowy ?SANCHIN?
nr KRS 0000340903

[gallery]

Prezes
Monika Wysocka

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36
fot. 37
fot. 38
fot. 39
fot. 40
fot. 41
fot. 42
fot. 43
fot. 44
fot. 45

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry