Ferie 2011 w MOK w Markach

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 3 marca 2011    16:19

2011-02-23 moki 743 (2)Tegoroczne ferie zimowe dla dzieci w Markach były bardzo atrakcyjne. Wszystkie szkoły podstawowe zorganizowały akcję "Zima w mieście" z bogatym programem zajęć i wycieczek, dzięki finansowemu wsparciu przez Urząd Miasta. Marecki Ośrodek Kultury wzorem lat ubiegłych zorganizował zimowisko w Pieninach - Niedzicy. Tam przez osiem dni dzieci i młodzież korzystały z zimowego szaleństwa. Były wycieczki, jazda na nartach pod czujnym okiem instruktora oraz gry, zabawy, dyskoteki w ośrodku. Zimowisko zorganizowane zostało w ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego.
Z uwagi na organizowaną akcję "Zima w mieście" we wszystkich szkołach mareckich, nasz ośrodek kultury wzbogacił ofertę zajęć dla dzieci w wieku szkolnym poprzez organizację wycieczek, spektaklu teatralnego oraz zajęć w pracowni plastycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się WARSZTATY GARNCARSKIE: 15. II. 2011, we wtorek, w Mareckim Ośrodku Kultury odbył się pokaz wytwarzania na kole przedmiotów z gliny przez zawodowego garncarza. Podczas zajęć uczestnicy mogli zapoznać się z właściwościami gliny, wyrobami z niej zrobionymi oraz samodzielnie spróbować pracy na kole garncarskim. Wszystkie wykonane tego dnia przedmioty dzieci mogły zabrać do domu - oczywiście po uprzednim wysuszeniu.

W Sali MOK Krakowska Scena Młodego Widza zaprezentowała spektakl edukacyjno - profilaktyczny pt. "Co mogą smoki! A czego nie? Zaraz dowiesz się!". Przedstawienie z udziałem trójki aktorów (AGNIESZKA KOLANOWSKA, AGATA BARGIEL, DARIUSZ T. CYWKA) to historia przyjaciół Smoka Obiboka i Roberta Ropucha, mieszkańców leśnej polany. W trakcie opowieści okazało się, że nasi bohaterowie są nieposłusznymi i niegrzecznymi nicponiami, na których czekają liczne przygody - na szczęście kończące się dobrze. Kultura osobista, dobre wychowanie, a w szczególności czytanie i poznawanie książek to rzeczy, z którymi nasi mali bohaterowie muszą się zmierzyć. Podczas tej historii dzieci poznały także kolejne postacie: na scenie pojawiła się między innymi Pani Mrówka Bibliotekarka oraz Waldemar Smok. Widowisko zawierało zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo-lalkowego. Co ciekawsze, podczas trwania spektaklu także dzieci występowały na scenie, stając się bohaterami bajki - z pewnością były to niezapomniane wrażenia i wspaniała zabawa. Na spektakl MOK zaprosił również dzieci - uczestników szkolnych akcji "Zima w mieście".

Atrakcją dla dzieci była również autokarowa wycieczka na Zamek Królewski. Dzieci odbyły piękny spacer w towarzystwie przewodnika po komnatach królewskich i nieznanych zakamarkach zamku. W trakcie zwiedzania wysłuchały opowieści o burzliwej historii tego miejsca i dowiedziały się wiele na temat życia w czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spotkanie ze sztuką klasycyzmu i ciekawe losy zamku stały się inspiracją dla drugiej części zajęć - warsztatów plastycznych podczas których powstało wiele pięknych prac.

Podczas ferii nie zabrakło w MOKu propozycji dla przedszkolaków, które z rodzicami spotkały się na spektaklu pt. "O smoku wawelskim i Szewczyku Dratewce". Gościnna sala MOKu dosłownie "pękała w szwach'. Wszystkie propozycje programowe ferii z MOKiem cieszyły się dużym zainteresowaniem odbiorców, ku uciesze organizatorów!

Program ferii zimowych Marecki Ośrodek Kultury zrealizował przy współpracy i wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za które serdecznie w imieniu uczestników dziękujemy. Ogółem z naszego programu skorzystało 280 dzieci.

Krystyna Klimecka
Dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry