Najpiękniejsze melodie i duety operetkowe i musicalowe w MOK w Markach - relacja

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 10 marca 2011    16:20

2011-03-06 koncert operetka 168W niedzielę, 6 marca 2011 do "Kawiarenki Artystycznej" Mareckiego Ośrodka Kultury przybyły prawdziwe tłumy - sala dosłownie pękała w szwach, wypełniona po brzegi gośćmi z Marek i Warszawy. Wszystko to za sprawą wspaniałych artystów z Krakowa, którzy tego wieczora mieli dać piękny koncert z okazji Dnia Kobiet p.t.: "NAJPIĘKNIEJSZE MELODIE I DUETY OPERETKOWE I MUSICALOWE". Po krótkim, ale bardzo gorącym powitaniu wszystkich zebranych Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka zaprosiła na scenę artystów.
Jako pierwsi pojawiła się pianistka Joanna Błażej-Łukasik oraz grający na altówce i prowadzący koncert Paweł Łukasik - utalentowane małżeństwo, które już po raz kolejny przyjęło za proszenie Mareckiego Ośrodka Kultury. Obydwoje artyści są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie i obydwoje koncertują i biorą udział w festiwalach zarówno w Polsce jak i za granicą, mają także za sobą nagrania dla telewizji i radia.
Uroczysty koncert rozpoczęli utworem "Cierpienia miłości" Fritza Kreislera na fortepian i altówkę, od razu wprowadzając słuchaczy w romantyczny, nieco nostalgiczny nastrój.
Chwilę później kolejna artystka, sopranistka Dominika Inglot, wykonała przejmującą pieśń "Wiljo o Wiljo" z operetki "Wesoła wdówka" wywołując istną burzę oklasków. Wraz z występującym zaraz po niej barytonem, Maciejem Drużkowskim są oni absolwentami wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Krakowie. Para śpiewaków zabrała zasłuchaną publiczność w podróż przez najsłynniejsze operetki i musicale - nie zabrakło serenady Don Juana z opery Piotra Czajkowskiego czy arii Adeli z "Zemsty Nietoperza" Johanna Straussa. Największe owacje zebrały przepiękne, pełne emocji i kunsztu duety: "La ci darem da mano" z opery Don Giovanni Mozarta, czy "Duet kotów" Rossiniego, które poruszyły serca wszystkich zebranych na sali.
W dalszej części koncertu, przeplatanego informacjami o historii operetki i musicalu, ponownie pojawiły się utwory na fortepian i altówkę - znany "Taniec węgierski nr 5" Bramhsa oraz "Czardasz" z operetki "Miłość Cygańska", w którym zachwyciła także swoim wspaniałym wokalem Dominika Inglot. Chwilę później wszyscy zebrani przenieśli się w bardziej lekkie, musicalowe klimaty: Maciej Drużkowski brawurowo wykonał bardzo lubianą pieśń "Gdybym był bogaty" z musicalu "Skrzypek na dachu". Koncert zamykał musical "Upiór w operze" i ostatni duet "All I ask for you", który spotkał się - podobnie jak całość koncertu - z bardzo gorącym przyjęciem. Wszyscy występujący tego wieczora artyści otrzymali ogromne owacje na stojąco od wdzięcznej publiczności. Oczywiście - nie obyło się bez bisu... śpiewacy wykonali przejmujący duet "Sunrise, Sunset" z musicalu "Skrzypek na dachu".
Bez wątpienia ten uroczysty koncert był niezwykle udanym wydarzeniem artystycznym - doskonali artyści, porywający koncert i wspaniała publiczność sprawiły, że niedzielny wieczór na długo pozostanie w ciepłych wspomnieniach wszystkich zebranych w salach Mareckiego Ośrodka Kultury.

Anna Dąbrowska-Pękocka
MOK w Markach

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry