"Wieczór Białego Jazzu" w MOK w Markach

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 14 marca 2011    16:25

2011-03-19 dixie afiszMarecki Ośrodek Kultury zaprasza w sobotę, 19 marca 2011 o godzinie 18.00 na koncert zespołu "DIXIE WARSAW JAZZMEN" w składzie: STEFAN WOŹNIAKOWSKI - trąbka, ANDRZEJ "BIGOL" BIGOLAS - klarnet, śpiew WŁODZIMIERZ HALIK - saksofon basowy, ZYGMUNT K. JAGODZIŃSKI - banjo, śpiew.

Dixie Warsaw Jazzmen stanowi czterech znanych i cenionych "weteranów" starego dobrego jazzu - jazzu tradycyjnego. DWJ prezentuje tzw. biały dixieland (z lat 20-40) z jego światowymi standardami (w tym bluesy, ballady, stompy itp.), np. New Orleans, Some of These Days, What a Wonderful World, Rosetta, Storyville Blues.
W korzeniach tej muzyki słuchający odnajdą najżywsze i najprawdziwsze związki z kolebką muzyki jazzowej: Nowym Orleanem i Chicago. Zespół gra także muzykę przedwojennej Warszawy w stylu Dixie.
Muzycy DWJ przed laty byli członkami znakomitych zespołów warszawskich m.in. takich jak "Hagaw", "Vistula River Brass Band", "Gold Washboard" czy "Blues Fellows".
Występowali z sukcesami na festiwalach w kraju i zagranicą, uczestniczyli w nagraniach płytowych. Należy z sympatią wspomnieć o kilku znanych muzykach dixielandowych, którzy gościnnie wystąpili w DWJ, byli to m.in. Jerzy Kuszakiewicz (tp i co), Andrzej "snajper" Jastrzębski (Tb), Ludwik Kaczmarski (cl), Krzysztof "jenerał" Marszałek (bj), Ireneusz Kozłowski (bs).
"Muzyka jest dla nas sposobem na życie, jest naszą pasją, towarzyszy nam już od ponad czterdziestu lat. Wieloletnie doświadczenie pozwala muzykom zaspokoić gusta koneserów, tworzyć dobry nastrój. Zadowolony odbiorca przynosi nam satysfakcję i poczucie dobrze wykonanej pracy". Zespół dba o wizerunek odpowiedni do epoki, z której ta muzyka się wywodzi.

PROGRAM KONCERTU :1. Bei Mir Bist Du Schen - Jacob Jacobs, Sholom Secunda
2. Big Butter & Egg Man - Louis Armstrong
3. Bye Bye Blackbird - Ray Henderson, Mort Dixon
4. Dr Jazz - Joe "King" Oliver
5. Dream A Little Dream Of Me - Fabian Andre, Wilbur Schwandt, Gus Kahn
6. Eh La Bas - słowa i melodia tradycyjne
7. Hello Dolly - Louis Armstrong
8. Hi - Lili, Hi - Lo - Bronislau Kaper, Helen Deutsch
9. Just A Gigolo - Leonello Casucci, Julius Brammer , adaptacja: Irving Caesar
10. Piosenka o mojej Warszawie - Albert Harris
11. Rose Room - standard jazzowy - Art Hickman, Harry Williams
12. Sweet Sue - standard jazzowy
13. That`s My Weakness Now - Sam H. Stept, Bud Green
14. To Była Blondynka - Jonasz Kofta, Juliusz Loranc
15. Va Bank - Henryk Kuźniak
16. When You Smiling - Louis Armstrong

Zapraszamy!2011-03-19 dixie afisz

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry