6. kolejka - Czy poznamy mistrzów?

Mikołaj Szczepanowski TPM

 21 marca 2011    12:49

terminarz6

Przed nami decydujące mecze ligi, warto je zapowiedzieć w inny niż dotychczas sposób. Zapraszamy także do ankiety z pytaniami o nominacje dla najlepszego zawodnika oraz bramkarza MLF. Jeszcze raz pytamy także o zespół, który wygra ligę. Ankieta będzie trwała do piątku do godziny 19.
Po meczach 5. kolejki 4 drużyny wciąż mają szanse na podium - Niespodzianka, M-Bud, In Plus i The Beerdrinkers, trzy ostatnie walczą o złoto. W zapowiedzi skupimy się na tym co musi się wydarzyć, żeby poszczególne z nich zdobyły zdobyły medale.
Zaczniemy od drużyny, która ma najdłuższą drogę do "pudła" czyli ...


NIESPODZIANKA

Dotąd straciła 5 punktów, 2 z In Plusem i 3 z M-Budem. Obecnie 4.miejsce i do lidera traci właśnie 5 punktów. Przed nią mecze kolejno z Promilem i The Beerdrinkers. W walce o drugie miejsce oba muszą zostać przez Niespodziankę wygrane i jeszcze trzeba liczyć, na stratę punktów przez konkurencje - czyli dwie porażki The Beerdrinkers, wygraną In Plusu z TB oraz ich IP z M-Budem. Całości musi dopełnić jeszcze porażka M-Budu z K.T.M. Wtedy tabela będzie wyglądała tak In Plus 16 pkt, M-Bud 16 pkt, Niespodzianka 16 pkt oraz TB 15 pkt. Z małej tabeli będzie wtedy wynikało, że tytuł wywalczy M-Bud ( 6 pkt) a zanim Niespodzianka lub In Plus w zależności od różnicy w golach. Skomplikowana układanka, ale jak najbardziej realna.

M-BUD

Również 5 punktów straty, ale jest w lepszej sytuacji bo wygrał z Niespodzianką 4:2. Mogą zdobyć nawet mistrzostwo, jeśli będą padały rozstrzygnięcia tak jak przedstawione zostało wyżej, ale do tego muszą liczyć na potknięcie TB. O srebro mogą powalczyć za to własnymi nogami - po pierwsze wygrana z K.T.Mem, po drugie wygrana z In Plusem i mają co najmniej 2. miejsce. Zresztą jeśli chcą być pewni podium to i tak muszą wygrać oba mecze, inaczej może się to dla nich skończyć 4. miejscem.

IN PLUS

Zespół Patryka Galla miał po drodze sporo szczęścia, że stracił tylko 2 punkty, ale jak wiadomo szczęście sprzyja lepszym. Przede wszystkim w walce o złoto wszystko jest w ich rękach (a właściwie nogach!). Dwie wygrane z M-Budem i The Beerdrinkers i sprawa jest jasna! Z tym, że nikogo nie trzeba przekonywać o skali trudności tych meczy - wszystkie 3 wspomniane tu zespoły grają o złoto i wszystkie trzy grać w piłkę potrafią. Szykuje się fascynująca końcówka ligi!

The Beerdrinkers

Jeśli TB wygra w sobotę z In Plusem to wyścig można uznać za zakończony. Nikt już ich nie dogoni. Jeśli przegra to muszą liczyć na wygraną M-Budu z In Plusem w ostatniej kolejce i sami wygrać wtedy z Niespodzianką. Do podium wystarczy im zdobycie jednego punktu w dwóch meczach, lub strata punktów przez którykolwiek z zespołów z peletonu. Droga do złota tylko teoretycznie najkrótsza, bo przed nimi niezwykle trudni przeciwnicy, a najbliższy mecz można uznać za "finał ligi"!

Galeria

fot. 1
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry