"Po różach, ale boso" - wieczór autorski w MOK

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 14 lipca 2008    12:46

13 maja 2008 w Kawiarence Artystycznej MOKu odbyło się spotkanie autorskie Józefa Wiśniewskiego promujące książkę pt.: "PO RÓŻACH, ALE BOSO" - na zaproszenie organizatorów przybyło wielu mieszkańców Marek z burmistrzem Januszem Werczyńskim na czele.
Sylwetkę autora przedstawiła gościom dyrektor MOK, Krystyna Klimecka.
Józef Wiśniewski mieszkał w Markach - Strudze w latach 1978 - 1998. Książka, którą napisał ma charakter autobiograficzny i obejmuje wcześniejszy okres jego życia. Opisane w niej wydarzenia z życia autora są przekazem jego postrzegania świata, otaczających go ludzi i przyrody, są refleksyjną obserwacją przeżywanej rzeczywistości.Zawartymi w swojej książce przemyśleniami, swym stosunkiem do życia, postrzeganiem jego urody - bez względu na napotykane trudności - podzielił się także autor z obecnymi na spotkaniu gośćmi. Publiczność z zainteresowaniem wysłuchała przeczytanych przez pana Józefa fragmentów - wywiązała się interesująca dyskusja. Na zakończenie autor podpisał na pamiątkę egzemplarze zakupione przez obecnych na spotkaniu czytelników.
Miłe rozmowy, "szwedzki stół" dla gości ze smakołykami przygotowanymi przez Klub Seniora, dodawały urody temu niezapomnianemu i pięknemu wieczorowi literackiemu w Mareckim Ośrodku Kultury.

Oto jeden z wpisów w księdze pamiątkowej MOK:
"Wieczór autorski Pana Józefa Wiśniewskiego zauroczył towarzystwo słuchające jego wypowiedzi osobistych oraz fragmentów książki "Po różach, ale boso", wybranych i czytanych przez autora.
Harmonia słowa, spójność myśli podkreślana dyskretnym gestem wiodła słuchaczy w pogodną, narracyjną treść książki i pobudzała ciekawość do niezwłocznego jej przeczytania, wtopienia się w atmosferę dziejów opisanych, przeżycia "słowem malowanych" sytuacji! Dziękujemy bardzo panu za możliwość uczestniczenia w tym niezapomnianym wydarzeniu kulturalnym!
Anna Misiurska

2008-05-13-boso_spotkanie-122.jpg 2008-05-13-boso_spotkanie-112.jpg 2008-05-13-boso_spotkanie-019.jpg

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry