"Wieczór białego jazzu" w MOK w Markach - relacja

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 24 marca 2011    20:26

2011-03-19 bialy jazz 023W sobotę, 19 marca 2011 w Mareckim Ośrodku Kultury odbył się koncert zespołu "DIXIE WARSAW JAZZMEN", grupy muzyków, która od lat fascynuje się "starym, dobrym jazzem tradycyjnym". W skład zespołu wchodzą STEFAN WOŹNIAKOWSKI - trąbka, ANDRZEJ "BIGOL" BIGOLAS - klarnet, śpiew, WŁODZIMIERZ HALIK - saksofon basowy oraz ZYGMUNT K. JAGODZIŃSKI - banjo, śpiew.
Artyści przyjechali do Marek na zaproszenie pana Marka Szczepanowskiego - radnego Rady Miasta Marki. Serdecznie dziękujemy.

Wieczór rozpoczęła tradycyjnie Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka, która przedstawiła muzyków oraz powitała zgromadzonych amatorów jazzu w gościnnych progach Mareckiego Ośrodka Kultury i zaprosiła do wysłuchania koncertu. Chwilę później pojawili się ubrani w stroje z epoki artyści, którzy od razu porwali publiczność w muzyczną podróż przez najbardziej znane i lubiane utwory jazzowe z lat 20, 30 i 40 XX wieku. Podczas koncertu, przeplatanego opowieściami o muzyce jazzowej pełnymi humoru komentarzami publiczność mogła usłyszeć zarówno melodie tradycyjne jak i utwory takich sław jak Louis Armstrong czy nasi rodzimi twórcy - Jonasz Kofta i Juliusz Loranc.
Przy tak doskonałej muzyce, piosenkach, które znamy i lubimy czas mijał bardzo szybko, a serdeczna atmosfera sprawiła, że goście MOKu z żalem przyjęli koniec muzycznego wieczoru.
Na szczęście kolejna impreza muzyczna w MOK już niebawem i już dziś serdecznie na nią zapraszamy!

Informacje o zespole:Dixie Warsaw Jazzmen stanowi czterech znanych i cenionych "weteranów" starego dobrego jazzu - jazzu tradycyjnego. DWJ prezentuje tzw. biały dixieland (z lat 20-40) z jego światowymi standardami (w tym bluesy, ballady, stompy itp.), np. New Orleans, Some of These Days, What a Wonderful World, Rosetta, Storyville Blues.
W korzeniach tej muzyki słuchający odnajdą najżywsze i najprawdziwsze związki z kolebką muzyki jazzowej: Nowym Orleanem i Chicago. Zespół gra także muzykę przedwojennej Warszawy w stylu Dixie.
Muzycy DWJ przed laty byli członkami znakomitych zespołów warszawskich m.in. takich jak "Hagaw", "Vistula River Brass Band", "Gold Washboard" czy "Blues Fellows".
Występowali z sukcesami na festiwalach w kraju i zagranicą, uczestniczyli w nagraniach płytowych. Należy z sympatią wspomnieć o kilku znanych muzykach dixielandowych, którzy gościnnie wystąpili w DWJ, byli to m.in. Jerzy Kuszakiewicz (tp i co), Andrzej "snajper" Jastrzębski (Tb), Ludwik Kaczmarski (cl), Krzysztof "jenerał" Marszałek (bj), Ireneusz Kozłowski (bs).
Artyści o sobie:
"Muzyka jest dla nas sposobem na życie, jest naszą pasją, towarzyszy nam już od ponad czterdziestu lat. Wieloletnie doświadczenie pozwala muzykom zaspokoić gusta koneserów, tworzyć dobry nastrój. Zadowolony odbiorca przynosi nam satysfakcję i poczucie dobrze wykonanej pracy".

PROGRAM KONCERTU :

1. Bei Mir Bist Du Schen - Jacob Jacobs, Sholom Secunda
2. Big Butter & Egg Man - Louis Armstrong
3. Bye Bye Blackbird - Ray Henderson, Mort Dixon
4. Dr Jazz - Joe "King" Oliver
5. Dream A Little Dream Of Me - Fabian Andre, Wilbur Schwandt, Gus Kahn
6. Eh La Bas - słowa i melodia tradycyjne
7. Hello Dolly - Louis Armstrong
8. Hi - Lili, Hi - Lo - Bronislau Kaper, Helen Deutsch
9. Just A Gigolo - Leonello Casucci, Julius Brammer , adaptacja: Irving Caesar
10. Piosenka o mojej Warszawie - Albert Harris
11. Rose Room - standard jazzowy - Art Hickman, Harry Williams
12. Sweet Sue - standard jazzowy
13. That`s My Weakness Now - Sam H. Stept, Bud Green
14. To Była Blondynka - Jonasz Kofta, Juliusz Loranc
15. Va Bank - Henryk Kuźniak
16. When You Smiling - Louis Armstrong

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry