16 lipca 2008    12:33

1-6.JPGAnna Michalik
"Emil z Szóstego Zaułka"

Emil - nietypowy przedstawiciel gatunku Myszoli, ma tendencję do pakowanie się w kłopoty. Jego przygody bawią, a jednocześnie uczą, że warto marzyć i ze świat chociaż wielki i nie do końca zrozumiały, wcale nie jest wrogi. "Emil wiedział, ze limonka jest płaska i zielona, a gwiazdy przylepia się do nieba dla ozdoby - miał przecież piatkę z Wiedzy o Świecie. Piątka pozostawała piątką, chociaż miała minus, bo zdaniem Naszej Pani - Emil nadużywał pytania "dlaczego"?. Dlaczego Myszole mają ogony? - pytał Emil? (...) - żeby nieużywać szalików..."

1-5.JPGTomasz Trojanowski
"Dziobaś i inni"

"Tej jesieni Dziobaś postanowił zostać w Polsce. Rodzice byli niepocieszeni, ale bocianek wiedział co robi. W końcu nie każdy widział na włane oczy świętego Mikołaja. I nie każdy był, tak jak Dziobaś Mikołajowym pomocnikiem". Tomasz Trojnowski, autor nagrodzonych "Kocich historii" to doskonały obserwator zwierzat. Umie o nich pisać. Nie ważny jest gatunek - bo pod pierzastą, futrzastą czy łuskowatą skórą zwierzaka kryje się... dziecko.

1-2.JPGAgata Półtorak
"Mała Wiedźma Jagodzia i wielka tajemnica"
Jagodzia to niezwykle sympatyczna dziewczynka, która bardzo interesuje się magią i czarami. Tym razem zabiera nas
do tajemniczego świata ludowych wierzeń, w którym spotyka nowych przyjaciół. Kto chce dowiedzeć się jakie stworzenia
mieszkiają u Baby za piecem i pod pdłogą, czym różni się strzyga od płanetnika i kto przynosi ludziom szczęście - niech koniecznie przeczyta tę zabawną opowieść o Jagodzi...

1.JPGShannon Hale
"Akademia Księżniczek"
Czternastoletnia Miri mieszka w biednej górskiej osadzie. Pewnego dnia zjawiają się u niej królewscy posłańcy... Opowieść ta łączy motywy znane z dawnych baśni z przygodową akcją, poczuciem humoru i przesłaniem podkreślającym wagę rodziny, przyjaźni i pracy nad sobą. Przekonuje, że każda dziewczyna może zostać księżniczką - przede wszystkim
dla samej siebie. 

0000002.JPGKatarzyna Grochola
"Trzepot skrzydeł"
"Muszę Ci się przyznać, że dopiero wczoraj zrobiłam porządek w dużej szafie w przedpokoju. Czego ja tam nie znalazłam: lornetka i stare pudło ze zdjeciami, stary kożuch i mnóstwo jakichś ubrań, dwie kołdry i poduszka..." Hanka ma męża, pracę, własny dom. Dlaczego nie promienieje szczęściem? Przecież kocha. A jednak w jej zyciu nic nie jest takie, jakie się wydaje... Za zamkniętymi drzwiami, gdy nikt nie widzi, spełniają się cygańskie wróżby sprzed lat. Trzymając w napięciu, zaskakujaca i mądra opowieść o pokonywaniu lęku, o odnajdywaniu prawa do decydowania o samej sobie, wreszcie o tym, że cuda się zdarzają. 

0000001.JPGDanielle Steel
"Siostry"
Autorka z niezwykłą przenikliwością i znajomością ludzkich uczuć opowiada frapującą historię czterech sióstr, splatając nici ich życia w jedną barwną tkaninę. Błyskotliwie łączy humor i bolesne przeżycia, przedstawia przejmujace przesłanie o kruchości i fenomenie ludzkiego zycia.

1-1.JPGJodi Picoult
"W imie miłości"

Nina Frost, jako zastępca prokuratora prowadzi postępowanie najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Z doświadczenia wie, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachowywać dystans. Kiedy jednak Nina i jej mąż, odkrywają, że ich pięcioletni syn Nathaniel, padł ofiarą molestowania seksualnego, o żadnym dystansie nie może już być mowy...

1-4.JPGKinga Choszcz
"Moja Afryka"
"... Miejsce, w ktorym spędziłam noc, to spory, zbudowany z ziemi dom, w którego głównym pomieszczeniu znajduje się ekspozycja dywanów tkanych przez kobiety z okolicznych wiosek. Nie ma elektryczności, więc wieczorny posiłekjemy przy świeczkach. Rano mam okazję uczestniczyć w ścinaniu trawy sirpem dla kóz i owiec w towarzystwie miejscowych, kolorowo ubranych dziewczyn.(...) A dowiadując się, że jestem z Polski, telefonuj na informację, a potem do polskiej ambasady w stolicy, żeby dowiedzieć się, czy Marokańczycy potrzebują wizy do naszego kraju. Pytam mnie, czy w Warszawie mamy dobre hotele, bo ona zatrzymuje się tylko w pięciogwiadzkowych..." 

0000003.JPGPaulo Coelho
"Brida"
Opowieść o Bridzie, młodej irlandzkiej dziewczynie i o jej duchowych poszukiwaniach. Na swej drodze Brida spotyka mędrca, który uczy ją, jak radzić sobie z lękami i własnym cieniem oraz kobietę, która wprowadza ją w arkana magii. Żadne z nich nie ma najmniejszych wątpliwości, że dziewczyna ma dar, ale tylko od niej zależy jak go wykorzysta. Musi wybrać między uczuciem a pragnieniem przemiany. "Brida", to wzruszająca opowieść o miłości i tęsknocie za Drugą Połową.

1-3.JPGKen Follett
"Świat bez końca"

To kontynuacja wcześniejszej powieści "Filary Ziemi", której fabułę osnuto wokół budowy fikcyjnej katedry Kingsbridge w XII wiecznej Anglii. Akcja Świata bez końca zaczyna się 200 lat później, w 1327 roku. Na tle barwnej panoramy średniowiecza w okresie wielkich przemian i dziesiątkującj społeczeństwo zarazy toczy się epicka opowieść o walce o władzę, pieniądze i wpływy, o tajemnicach i zbrodniach, o nauce burzącej fundamenty wiary, w której ludzkie emocje - miłość, nienawiść, pragnienie zemsty - odgrywają wiodącą rolę.

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry