Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 4 w Markach

Rafał Redeł SP4

 17 lutego 2005    23:13

W dn. 17.02. 2005 w Sądzie Rejonowym dla m. Stołecznego Warszawy w Warszawie zostało zarejestrowane STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W MARKACH (numer KRS 0000225453).
Stowarzyszenie powstało z myślą o niesieniu pomocy szkole i jej uczniom. Głównym celem jest inspirowanie, mobilizowanie i organizowanie społeczeństwa polskiego i szerokiej opinii publicznej do działań dla dobra dzieci, szczególnie dzieci potrzebujących pomocy.
Stowarzyszenie będzie realizowało swoje cele poprzez organizowanie konkursów i wystaw szkolnych, zakup pomocy dydaktycznych, książek, przyborów szkolnych, wspieranie finansowe najuboższych uczniów, organizowanie zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych oraz organizację i finansowanie wycieczek szkolnych i wypoczynku dla dzieci.
Podejmując decyzję o powstaniu Stowarzyszenia kierowaliśmy się przeświadczeniem, że wokół nas jest wiele osób, którym bliskie jest dobro naszych uczniów. Liczymy na wsparcie naszych działań wszystkich, którym zależy na prawidłowym rozwoju dzieci, szczególnie tych rodzin, które znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej.

Wszyscy Państwo możecie wesprzeć nasze Stowarzyszenie przekazując 1% swojego podatku na cele dobroczynne zamiast na rzecz budżetu państwa.
Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości i przekazania 1% na rzecz
STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W MARKACH. na rachunek
Kredyt Bank S.A. 16 1500 1070 1210 7010 0642 0000


Za wszelką okazaną pomoc
serdecznie dziękujemy.Dla ułatwienia przedstawiamy procedurę obowiązującą osoby odprowadzające w ten sposób część swojego podatku.

Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie pozwala przeznaczyć 1% płaconego przez każdego z nas podatku na organizację pożytku publicznego, jaką jest STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W MARKACH.
Jak 1% podatku zamiast fiskusowi przekazać na rzecz pomocy uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 w Markach?
Prosimy:
1. Ustalić wysokość należnego podatku za rok poprzedni, wypełniając formularz PIT-36 lub PIT-37.
2. Obliczyć, ile wynosi 1% należnego podatku i wpisać tę kwotę do odpowiedniej rubryki formularz PIT: "Kwota zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego"(w części "Obliczenia zobowiązania podatkowego"). W PIT-36 jest to pozycja nr 192, a w PIT-37 pozycja nr 123. Pamiętaj, aby wpisywać pełne złote (bez groszy).
3. Uzupełnić dokument wpłaty wpisując: imię i nazwisko, adres wpłacającego oraz kwotę dokonanej wpłaty.
4. Zachować pokwitowanie wpłaty do ewentualnego wglądu urzędu skarbowego.
5. Osoba, która oczekuje zwrotu podatku otrzyma kwotę powiększoną o równowartość 1% należnego podatku. Natomiast osoba, która musi dopłacić w urzędzie skarbowym należny podatek przy rozliczeniu rocznym wpłaca kwotę pomniejszoną o 1% należnego podatku.


Informację przygotowała Beata Lisik.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry