Sukcesy artystów nieprofesjonalnych z Marek w DK Zacisze

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 29 marca 2011    16:38

5Marecki Ośrodek Kultury przyjął w marcu zaproszenie Domu Kultury Zacisze do udziału w Pierwszym Przeglądzie Malarstwa "Paleta". W dniu 20.03.2011 roku w Domu Kultury Zacisze odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy uczestników przeglądu, którego temat przewodni brzmiał: "Światło-cień". Wernisażowi towarzyszył koncert "Sing a Swing" w wykonaniu Sense Quartet.
Spośród zaproszonych przez Galerię MOK mareckich artystów nieprofesjonalnych (zgodnie z otrzymanym regulaminem), 8 osób przekazało swe prace na przegląd w DK Zacisze. Jury konkursowe zakwalifikowało na wystawę prace 5 osób z Marek: Michała Abramowicza Patrycji Kuleszy-Zęgoty, Rafała Orła, Agnieszki Torsz i Tadeusza Wolskiego.
Ogółem na konkurs wpłynęło 118 prac - jury pod przewodnictwem artysty plastyka Franciszka Maśluszczaka nagrodziło 8 i wyróżniło 42 prace, które zostały uhonorowane prezentacją na wystawie. Wielki sukces odniósł markowianin Michał Abramowicz, który zwyciężył w kategorii artystów nieprofesjonalnych, gratulujemy! Nasz twórca zgłosił się do konkursu pod egidą Mareckiego Ośrodka Kultury, z którym jest związany od wielu lat. Wielokrotnie korzystał ze wskazówek instruktora Hanny Klimeckiej oraz nieodżałowanej pamięci artysty plastyka Tadeusza Lużyńskiego. Zwycięska praca, utrzymana w klimacie nadrealizmu przedstawia alegorię miasta Marki i stanowi doskonałe świadectwo przywiązania artysty do swojego miejsca pochodzenia.
Laureat będzie mógł zorganizować wystawę indywidualną w Galerii DK Zacisze. Również Galeria Marekiego Ośrodka Kultury ponawia propozycję z 2009 roku, zorganizowania indywidualnej wystawy prac pana Michała. Zatem, panie Michale do dzieła!
Galerie na Zaciszu i w Markach czekają!

Dziękujemy wszystkim artystom związanym z Markami, którzy poświęcili swój czas, uwagę i zgłosili swój udział w Przeglądzie. Wierzymy, iż jedynie wyjątkowa szczupłość miejsca w Galerii DK Zacisze skłoniła jury do tak ostrej selekcji prac. Wystawa czynna będzie do 10 czerwca 2011 roku.

Luiza Wojciechowska-Konopka

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry