Szachiści z Marek najlepsi w radzymińskim turnieju

10 kwietnia 2011    23:10

DSC07887Czwarty turniej z cyklu XI Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach rozegrany został w sobotę 9.04.2011 w MOSiR w Radzyminie. Był to zarazem X Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Radzymin.

Imprezę otworzył Dyrektor MOSiR Mirosław Jusiński. Do zawodów przystąpiło 16 zawodników w kat. do 16 lat i 13 w kat. open.

Zwycięzcą sobotnich zawodów w kat. open został mieszkaniec Marek Robert Krasiewicz, drugie miejsce zajął Krzysztof Grabara z Wołomina, trzeci był Marek Kośny z Zielonki. W kategorii młodzieżowej mistrzem radzymińskiego turnieju został Damian Krasiewicz (syn najlepszego szachisty w kat.open), drugi był Piotr Krzeszewski z Cegielni, reprezentant gminy Radzymin, trzecie miejsce wywalczył Bernard Szczerba.

Zwycięzcy otrzymali z rąk Burmistrza Zbigniewa Piotrowskiego puchary, dyplomy i oryginalne nagrody rzeczowe. Pan Burmistrz, dziękując wszystkim za udział w turnieju, zapraszał do gościnnego Radzymina na wiele innych imprez, podkreślając ich znaczenie w świecie sportu, kultury i historii.

Organizatorzy GP z Uczniowskiego Klubu Sportowego Struga zaprosili wszystkich na 7.05.2011 do Zielonki, gdzie odbędzie się piąty - ostatni turniej tegorocznej edycji szachowych rozgrywek. Nastąpi wtedy podsumowanie całego cyklu, a najlepsi otrzymają nagrody Starosty Powiatu Wołomińskiego.