Kolonie UKS Struga - relacja

Michał Suchecki UKSStruga

 21 sierpnia 2008    18:43

100_8954.jpgPo raz pierwszy w 11-letniej działalności Uczniowski Klub Sportowy ?struga? pokusił się o zorganizowanie dla swych członków i sympatyków letniego turnusu wypoczynkowego. Dotychczas, owszem ? zawodnicy wyjeżdżali latem na różnego rodzaju zawody i zgrupowania, ale była to przede wszystkim wytężona praca umysłowa, a odpoczynek tylko przy okazji. Na dodatek wyjazdy dotyczyły tylko tych bardziej zaawansowanych.

Tym razem organizatorzy zaproponowali wyjazd wypoczynkowy dla wszystkich chętnych. Jak się okazało ? pomysł był świetny, a uczestnicy kolonii wrócili zachwyceni!

5 lipca 23-osobowa grupa uczniów wraz z 4 opiekunami wyjechała do Karpacza na 10-dniowy turnus wypoczynkowy połączony z zajęciami propagującymi gry logiczne. Opiekunami byli nauczyciele i instruktorzy sportu ? członkowie UKS ?Struga?. Uczestnicy kolonii to dzieci i młodzież w wieku od 8 do 14 lat ? zaawansowani warcabiści i nowicjusze, mający dopiero zaprzyjaźnić się z rozrywkami umysłowymi. Główny cel wyjazdu ? to jednak nie logiczne łamigłówki (można je rozwiązywać także w Markach), ale obcowanie z przyrodą, wędrówki po górach, połączenie wypoczynku fizycznego z umysłowym, rozwijanie kreatywności i odkrywanie wszechstronnych zdolności dzieci. Wszystko udało się wspaniale.

Mieszkaliśmy w pięknie położonym OW ?Bielik?, doskonałym punkcie wyjścia na najciekawsze karkonoskie turystyczne szlaki. Udało nam się odbyć kilka wspaniałych pieszych wycieczek: do Świątyni Wang, na Krucze Skały, na Śnieżkę, do Strzechy Akademickiej i Samotni, nad wodospady? Oprócz pieszych wędrówek czekało nas mnóstwo atrakcji w Karpaczu: letni tor saneczkowy, wyciąg krzesełkowy, basen, Western City, a także piżamowe party, kalambury, bajkowy wieczór, mini-lista przebojów, plener malarski, chrzest kolonijny, siatkówka, poranna gimnastyka na wesoło, konkursy? Oj, działo się, działo! A do tego turnieje warcabowe, łamigłówki, gry logiczne, zagadki, układanki z zapałek? Mamy wspaniałe zdjęcia, film video, długi ?list do mamusi?, w którym są spisane różne ciekawe rzeczy i oczywiście mnóstwo wspomnień.

Dziesięć wspaniałych dni minęło bardzo szybko i trzeba było wracać. Pozostały nam wspomnienia i nadzieja na następny wyjazd. Zapisujemy się już dziś na następny turnus, a zanim to nastąpi ? z zapałem będziemy grać w warcaby, układać pantanimo, rozwiązywać zapałczane łamigłówki i zagadki pana Jarka. To naprawdę ciekawe. We wrześniu idziemy na zajęcia koła szachowo-warcabowego. Do zobaczenia!

100_8795.jpg100_8820.jpg100_8954.jpg100_9050.jpg100_9065.jpg100_9081.jpg100_9495.jpg

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry