I Marecki Konkurs Międzyszkolny „Jestem uczniem Jana Pawła II” rozstrzygnięty!

Marek Kroczek AkcjaKatolicka ZS1 UMMarki

 19 kwietnia 2011    00:03

W poniedziałek Wielkiego Tygodnia, 18 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II rozegrano finał I Mareckiego Konkursu Międzyszkolnego „Jestem uczniem Jana Pawła II”.
Konkurs odbywający się pod patronatem honorowym Abp Henryka Hosera SAC, Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej został zorganizowany przez Burmistrz, Radę Miasta Marki, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii Św. Izydora w Markach oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II.

Do Konkursu na szczeblu szkolnym przystąpiło ponad 240 uczniów ze wszystkich mareckich szkół podstawowych, gimnazjów i liceum. Do finału zakwalifikowało się 53 osoby.
Konkurs rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III; klas IV-VI oraz uczniowie gimnazjów i liceum.
Podczas finału w najmłodszej grupie uczniów zaprezentowano 24 prace plastyczne wraz z omówieniem ich przez autorów. Prace oceniane były przez artystów plastyków związanych z Markami.
Pierwsze miejsce zajął Jakub Listwon, uczeń klasy I Szkoły Podstawowej Nr 3,
miejsce drugie Julia Kaczmarczyk,
trzecie Julia Stefankowska, obie uczennice klasy II Szkoły Podstawowej Nr 5.
Wyróżniono prace Natalii Marciniak z Prywatnej Szkoły Podstawowej „Ad Astra”, Brygidy Dylewskiej i Weroniki Wieczorkowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 3, Marii Janusz ze Szkoły Podstawowej Nr 5. Specjalne wyróżnienie za oryginalność ujęcia myśli Ojca Świętego Jana Pawła II otrzymał Eryk Barański ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Ponadto wyróżniono prace Agnieszki Szcześnik, Łukasza Pszczoły, Damiana Jabłeckiego, Artura Chojnackiego oraz Grzegorza Podlaskiego z Zespołu Szkół Specjalnych.

W kategorii klas IV-VI
pierwsze miejsce zajęła Karolina Kosecka ze Szkoły Podstawowej Nr 2
,
drugie Zuzanna Pietrucha ze Szkoły Nr 5,
a trzecie Kinga Białek ze Szkoły Nr 3.
Wyróżniono Wiktorię Piekarską ze Szkoły Nr 1, Magdalenę Silską i Patrycję Saj ze Szkoły Nr 4.

W kategorii szkół ponadpodstawowych
pierwsze miejsce zajęła Dorota Kowalik z Liceum Profilowanego
,
drugie Karol Popow, trzecie Paulina Chudzińska, oboje z z Gimnazjum Nr 1. Wyróżnieni zostali: Damian Bogdalczyk z Gimnazjum Nr 1, Małgorzata Godlewska z Gimnazjum Nr 2, Patrycja Jusińska z Liceum Profilowanego oraz Adam Łukasiak i Emil Dąbrowski z Zespołu Szkół Specjalnych.
Uczniowie starsi (z klas IV-VI, gimnazjaliści oraz licealiści) przedstawiali przygotowane przez siebie prace literackie, stanowiące interpretację fragmentów przemówień Jana Pawła II lub dotyczące wspomnień rodzinnych z przejazdu Ojca Świętego przez Marki w 1999 r.
Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się po beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II na uroczystej sesji Rady Miasta Marki.
Głównym celem konkursu było uwrażliwienie młodego pokolenia mieszkańców naszego miasta na wartości, o których mówił do nas Polaków Jan Paweł II, a także zachęcenie do trwałej refleksji na temat codziennych osobistych wyborów i postaw służących rozwojowi życia prawdziwie na miarę człowieka.
Kolejne edycje konkursu będą odbywać się cyklicznie (raz w roku w związku z rocznicą beatyfikacji) i trwać do momentu kanonizacji Papieża Polaka.

Galeria

zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry