3 złote medale dla klubu z Marek

Michał Suchecki UKSStruga

 21 sierpnia 2008    19:04

dsc02913_1_min.jpgZawodnicy UKS Struga zdominowali rozegrane w dniach 10-17.08.2008 w Pile Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych, zdobywając m.in. 3 złote medale.

W ramach najważniejszej krajowej imprezy w warcabach 64-polowych rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski. Każdy z powyższych turniejów zakończył się ogromnym sukcesem zawodników UKS Struga.

Ubiegłoroczne niepowodzenie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Mężczyzn, kiedy to żaden z medali nie zawisł na szyi reprezentanta UKS Struga, nasi zawodnicy sowicie powetowali sobie w tym roku, zdobywając komplet krążków. Mistrzem Polski został Michał Janicki, wicemistrzem Marcin Grzesiak, zaś Paweł Suchecki zajął 3 miejsce. Czwarty z naszych reprezentantów Martin uplasował się na 8 pozycji. Niewiele zabrakło, a medal dla UKS Struga zdobyłaby również Edyta Suchecka w Mistrzostwach Polski Kobiet - ostatecznie zakończyła rozgrywki na 5 miejscu.

W mistrzostwach w grze błyskawicznej nasi zawodnicy również spisali się bardzo dobrze. Wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Suchecki, a Michał Janicki, Martin i Marcin Grzesiak zajęli odpowiednio 7,8 i 15 lokatę. Wśród kobiet Edyta Suchecka wywalczyła 4 pozycję.

Drużynowe Mistrzostwa Polski to już popis zawodników UKS Struga. Przystępując do rozgrywek jako obrońcy tytułu i faworyci do końcowego sukcesu nie zawiedli oczekiwań. Zwyciężyli z kompletem punktów pokonując drugą w stawce drużynę w stosunku 7:1! Tym samym UKS Struga po raz 6 został Drużynowym Mistrzem Polski w warcabach klasycznych, poprawiając własny rekord sprzed roku w liczbie zwycięstw odniesionych z rzędu w tych prestiżowych zawodach. Pozostałe statystyki naszej drużyny są równie imponujące - przez ostatnie 6 lat nie przegraliśmy żadnego meczu, a zremisowaliśmy zaledwie 2 razy.

Tak udany występ w Mistrzostwach Polski daje naszym zawodnikom prawo reprezentowania Polski i rywalizacji na arenie międzynarodowej, m.in. na Olimpiadzie Gier Umysłowych w Pekinie, Mistrzostwach Świata w Recife w Brazylii czy też Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Eupatorii na Krymie.

Pila_1

od lewej: Paweł Suchecki, Michał Janicki, Marcin Grzesiak (wszyscy UKS "Struga")


Pila_2

od lewej: Marcin Sidorowicz, Paweł Suchecki (UKS "Struga"), Bartosz Socha


Pila_3

drużyna UKS "Struga" (z prawej) w meczu z UKS Roszada Lipno


Pila_4

drużyna UKS "Struga" (z lewej) w meczu z UKS Roszada Lipno


Pila_5

medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski


Pila_6

drużyna UKS "Struga"

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry