MOK w Markach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 6 maja 2011    17:28

2011 konk plMarecki Ośrodek Kultury zaprasza serdecznie do udziału w Ogólnomiejskim Konkursie Plastycznym p.t.: "JA I MÓJ ŚWIAT ZA 30 LAT".
Konkurs jest zorganizowany przez MOK w Markach przy współpracy Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Markach, a patronuje mu Burmistrz Miasta Marki, Janusz Werczyński i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Marki, Arkadiusz Werelich.

REGULAMIN i TERMINY KONKURSU:

I. KONKURS JEST ORGANIZOWANY W DWÓCH ETAPACH:
1. etap szkolny - organizowany przez szkoły
2. etap miejski - organizowany przez MOK w Markach

II. KONKURSOWI PATRONUJĄ:
Burmistrz Miasta Marki i Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta Marki

III. UCZESTNICY KONKURSU:
Dzieci i młodzież w/g dwóch kategorii wiekowych:
- uczniowie kl. IV-VI szkół podstawowych
- uczniowie gimnazjum

IV. ZAŁOŻENIA KONKURSU:

"Ja i mój świat za trzydzieści lat"
Każdy człowiek - dzieci i dorośli - zastanawia się nad przyszłością. Żyjemy w świecie, który zmienia się bardzo szybko. Powstaje wiele nowych wynalazków, mogących służyć ludziom do pracy, nauki i zabawy. Rozwój obejmuje wiele dziedzin: życie prywatne, zawodowe, społeczne, komunikację międzyludzką, otoczenie, środowisko. Zmienia się wygląd domów i całych miejscowości, środków transportu, sklepów, przyrody i ludzi. Poprzednie trzydzieści lat przyniosło: komputery, internet, telefony komórkowe, rozwój motoryzacji, demokrację, wolny rynek, supermarkety, inną modę. Świat stał się bardziej kolorowy.
Jaki będzie mój świat za 30 lat? Co będę robić? Gdzie będę mieszkać? Jaki zawód będę wykonywać? Jaka będzie moja rodzina? Moje miasto? Jak będę spędzać wolny czas? Jakie wynalazki zmienią moje życie? Z jakich nowatorskich urządzeń będę korzystać? Czy uda się ochronić przyrodę? Czy będę żyć w spokojnym, dobrze zarządzanym kraju? To wszystko można namalować i narysować. Pokazać jedną sytuację, niczym widokówkę z przyszłości.
Chcielibyśmy, by przyszłość była lepsza i mądrzejsza od teraźniejszości. By ludzie zjednoczeni we wspólnym działaniu budowali ład i porządek. By medycyna zwalczyła wszystkie śmiertelne choroby. By nowe technologie poprawiły jakość życia. By na świecie panował pokój. By zasłużony wypoczynek wśród czystej, nieskażonej przyrody radował serca. Ale coś przecież może pójść nie tak. Absolutnie nie namawiamy do pesymistycznych prognoz, jednak zdajemy sobie sprawę, że istnieją zagrożenia - niepokoje społeczne, uzależnienie od komputera, skażenie środowiska.
Mierząc się z tematem "Ja i mój świat za 30 lat" warto puścić wodze fantazji. Niech wyobraźnia poniesie nas: na rozsądny podbój kosmosu, eksplorację największych głębin oceanu, ku baśniowemu spotkaniu z cywilizacjami pozaziemskimi i realnymi super-robotami. Niesamowite wynalazki i odkrycia, które mogłyby odmienić codzienne życie - teleportacja, latające taksówki, samo-sterowalne urządzenia domowe, wiedza wchodząca wprost do głowy uczniów przez specjalne czytniki. Na pewno wymyślicie o wiele ciekawsze rzeczy. Zatem, do dzieła!

Luiza Wojciechowska-Konopka
komisarz wystawy pokonkursowej w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury

V. CEL KONKURSU:
Oczywiście kolejna, wspaniała pokonkursowa wystawa!
Zawsze konkursowe prace ze szkół mareckich dopełniały się wzajemnie, a to jest niezwykle cenne i zachęca młodych twórców do przeniesienia własnej wizji na papier i konfrontacji z innymi. Wszystkie wystawy pokonkursowe były bardzo ciekawe i piękne, dla nauczycieli zawsze stanowią kolejne interesujące doświadczenie pedagogiczne, a dla uczestników konkursu i bywalców galerii - artystyczne.

VI. PRACE:
- techniki - malarskie, graficzne i rysunkowe (format prac A3, A4) oraz collage (format prac A1, A2, A3).
Na odwrocie pracy należy podać tytuł pracy, godło i wiek autora.
Szkoła może zgłosić na konkurs 30 prac po eliminacjach dokonanych przez nauczycieli, (1-3 prace jednego uczestnika konkursu).

Do pracy konkursowej należy dołączyć, w zaklejonej kopercie metryczkę (TYTUŁ PRACY, IMIĘ, NAZWISKO, KLASA i SZKOŁA oraz NAZWISKO i IMIĘ PEDAGOGA PLASTYKI). Wzory do pobrania na stronie konkursu.

Prosimy dołączyć spis prac w zaklejonej kopercie. Wszystkie prace nadesłane na konkurs plastyczny przechodzą na własność Mareckiego Ośrodka Kultury.

VII. Wszystkie prace zakwalifikowane przez nauczycieli plastyki na konkurs, będą eksponowane na wystawie w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury. Oprawieniem prac w passe-partou i ramy oraz aranżacją wystawy zajmie się MOK.

VIII. Kryteria oceny: praca zgodna z tematem, oryginalność podejścia do tematu, walory artystyczne i estetyka, dostarczenie pracy w terminie oraz prawidłowo wypełniona metryczka. Udział w wystawie jest dużym wyróżnieniem dla ucznia. O wyborze najlepszych prac (I, II, III miejsce z każdej kategorii wiekowej) zadecyduje jury powołane przez Dyrektora MOK.

IX. NAGRODY I DYPLOMY
Najlepsze prace konkursowe (I, II, III miejsce z każdej kategorii wiekowej) będą nagrodzone. Wszyscy uczestnicy wystawy, pedagodzy i szkoły otrzymają pamiątkowe dyplomy.

TERMINY:

Zgłoszenie udziału szkół w konkursie do 10. V. 2011 - wtorek
Nieprzekraczalny termin składania prac do MOK-u - 27. V. 2011 - piątek w godz. 12.00 - 18.00
Wernisaż wystawy - 10. VI. 2011 - piątek godz. 12.00

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!Dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury
Krystyna Klimecka

2011 konk pl

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry