Dorzuć się do puszki WOŚP

IV Marecki Konkurs Muzyki Instrumentalnej rozstrzygnięty!

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 12 maja 2011    16:12

2011-05-10 konk instr fin_0040Marecki Konkurs Muzyki Instrumentalnej, zorganizowany przez Marecki Ośrodek Kultury odbył się już po raz czwarty. Do współpracy zaproszone zostały wszystkie mareckie szkoły podstawowe i gimnazjalne.
29 kwietnia 2011 roku o godz. 17.30 w MOK w Markach odbyło się przesłuchanie uczestników zgłoszonych na konkurs -  ku naszej radości podobnie jak w latach ubiegłych spotkał się on z dużym zainteresowaniem muzykujących dzieci i młodzieży. Uczestnicy zostali podzieleni zgodnie z regulaminem na grupy wiekowe: I-II klasa szkoły podstawowej, III-IV klasa szkoły podstawowej, V-VI klasa szkoły podstawowej i  uczniowie szkół ponadpodstawowych. Łącznie w przesłuchaniu wzięło udział 27 młodych muzyków z 30 zgłoszonych do konkursu. Do oceny prezentowanych utworów powołane zostało przez dyrektora MOK profesjonalne jury w składzie: Izabela Wilczak, muzyk i pedagog -  przewodnicząca jury, Sławomir Skotnicki, muzyk i dyrektor MOK w Ząbkach oraz Krzysztof Zajkowski - muzyk pedagog Ogniska Muzycznego MOK. Zgodnie z regulaminem konkursu  dokonali oni oceny występów uczestników uwzględniające następujące kryteria: umiejętności instrumentalne, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

We wtorek, 10 maja 2011 roku o godz. 18.00 w Mareckim Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników IV Mareckiego Konkursu Muzyki Instrumentalnej. Podczas tej uroczystości, na którą przybyli zaproszeni goście, uczestnicy konkursu oraz ich najbliżsi miało miejsce ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów oraz koncert laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Na początku uroczystości Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka podziękowała wszystkim młodym muzykom za wielki wkład ich pracy i wspaniałe wykonanie utworów, które wszyscy z wielka przyjemnością wysłuchali podczas konkursu.  Zaznaczyła, że publiczne występy wymagają wiele mobilizacji i odwagi i wyraziła nadzieję, że nabyte w ten sposób doświadczenie zaowocuje w przyszłości. Podziękowała gorąco rodzicom i pedagogom, którzy włożyli wiele wysiłku i starań zarówno przygotowując dzieci i młodzież do konkursu i jak i wspomagając je na co dzień w ich muzycznej edukacji. Przewodnicząca jury, Izabela Wilczak wyraziła swoja ogromną radość z tak dużego zainteresowania dzieci i młodzieży muzyką - sztuką, która nie tylko dostarcza wielu radości słuchaczom i wykonawcom, ale też ma ogromne znaczenie dla wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży. Podkreśliła, że nauka gra na instrumencie nie tylko jest doskonałym ćwiczeniem koncentracji uwagi, wytrwałości i samodyscypliny ale też znacznie wspomaga nabywanie zdolności na innych polach - logicznego myślenia, umiejętności społecznych i twórczej wrażliwości.

Chwilę potem nadszedł czas ogłoszenia wyników, wręczenia nagród - wszyscy uczestnicy IV Mareckiego Konkursu Muzyki Instrumentalnej otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki ufundowane przez Marecki Ośrodek Kultury. Uroczystość zakończył oczekiwany koncert laureatów oraz gości specjalnych konkursu. Krzysztof Świerczyński, uczeń I klasy sekcji młodzieżowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i wychowanek Ogniska Muzycznego MOK, zagrał przepięknie zaaranżowany na pianino utwór "What a wonderful world", a chwilę później swoje wirtuozerskie umiejętności gry na gitarze zaprezentował Wiktor Wilczak, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie brawurowo wykonując 3 gitarowe etiudy.

Na koniec podajemy listę laureatów nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu:
Kategoria: klasy I-II:
I miejsce - Małgorzata Świerczyńska - pianino
II miejsce - Ludwika Moczulska - pianino
III miejsce - Oliwia Mleczko - pianino
wyróżnienie: Dominika Zachłowska - pianino
Kategoria: klasy III-IV:
I miejsce ex aequo - Maria Król - pianino
I miejsce ex aequo - Aleksandra Sobolewska - pianino
Wyróżnienie - Katarzyna Czekaj - flażolet
Kategoria: klasy V-VI i szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce - Michał Wójcik - pianino
II miejsce - Katarzyna Hernik - pianino
III miejsce - Bartek Piotrowski - pianino
Wyróżnienie - Zuzanna Pietrucha - pianino
oraz:
I miejsce - Andrzej Pyszkiewicz - gitara
II miejsce - Hubert Kaleńczuk - gitara
III miejsce - Tristan Gines Woźniak - gitara
Marecki Ośrodek Kultury gratuluje laureatom, a wszystkim uczestnikom dziękuje za zaangażowanie i udział w konkursie. Zapraszamy na V edycję - do zobaczenia za rok!

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry