Szczególne Uroczysta Sesja (VIII) Rady Miasta (18.05.2011)

Marcin Piotrowski RadaMiastaMarki

 18 maja 2011    21:59

Majowa Sesja Rady Miasta (VII) wyznaczona na dzień 18 maja 2011 (dzień urodzin Jana Pawła II) z założenia miała niecodzienny i uroczysty charakter z uwagi na swoją zawartość tj.:

1. Wręczenie nagród w I Międzyszkolnym Konkursie ?Jestem uczniem Jana Pawłą II?

2. Wręczenie nagród w VI Międzyszkolnym Konkursie Poezji Patriotycznej ?Witaj, majowa jutrzenko?.

3. Podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia pana Tadeusza Lużyńskiego Mareckiemu Ośrodkowi Kultury.

 Niecodzienność Sesji również odwzwierciedliła się w miejscu Sesji tj. Zespole Szkół Nr 1, który jak wszyscy wiemy nosi imię Jana Pawła II.

 

konkurs_majowa_jutrzenkaNagrody laureatom obu konkursów wręczali Burmistrz Janusz Werczyński oraz Przewodniczący Rady Miasta Marcin Piotrowski - lista laureatów - http://www.marki.pl/portal/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1620.

Wręczaniu nagród towarzyszły radosne uśmiechy lauratów, którzy z zachwytem (jak zaobserwowałem) odbierali nagrody.

Wręczaniu nagród w konkursie "Witaj, majowa jutrzenko" towarzyszyła deklamacja wiersza wykonana przez jedną z najmłodyszych laureatek oraz upominki z Sejmu RP.

luzynski

Punktem kulminacyjnym Sesji było głosowanie nad nadaniem imienia p. Tadeusza Lużyńskiego Mareckiemu Ośrodkowi Kultury połączone z przekazaniem na ręce rodziny państwa Lużyńskich okazjonalnej uchwały.

Oficjalne uroczystości nadania Ośrodkowi patronatu pana Tadeusza Lużyńskiego nastąpią w powiązaniu z rocznicą śmierci wybitnego obywatela naszego miasta - Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta kadencji 2002-2006, wybitnego artysty, pedagoga oraz społecznika.

 

W sprawach różnych p. Marek Kroczek (Prezes Akcji Katolickiej w Markach) zaprosił członków Rady na Dzień Rodziny organizowany na terenie Parafii NMP Matki Kościoła przy ul. Ząbkowskiej w dniu 12 czerwca 2011.

Na zakończenie sesji, pani Agnieszka Lużyńska (Wiceprzewodnicząca Rady Miasta) przekazała na ręce obecnych członków Rady, okazjonalne obrazki wotywne jakie zostały przekazane pani Agnieszce, która uczestniczyła w pielgrzymce beatyfikacyjnej naszego wielkiego Polaka, która odbyła się z końcem kwietnia 2011 (w imieniu radnych bardzo dziękuję).

Więcej na .... http://www.marcinpiotrowski.info.pl/blog/?p=442

Z pozdrowieniami

Marcin Piotrowski

Przewodniczący Rady Miasta

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry