IX Sesja Rady Miasta .... ponad 100 głosowań...

Marcin Piotrowski RadaMiastaMarki

 26 maja 2011    21:30

Dziewiąte posiedzenie Rady upłynęło pod znakiem ponad 100 głosowań w ciągu nie całych 8 godzin pracy z czego około 90 głosowań dotyczących studium wykonaliśmy w trochę więcej niż 3 godziny ale Rada nie upłynęła jedynie pod znakiem głosowań w zakresie strudium ale również wielu ważnych decyzji dla naszych mieszkańców - budowy Zespołu Szkół Nr 1, finansowania projektów przyłączy kanalizacyjnych.

I tak na pierwszy ogień poszły założenia ogólne do budowy Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Wspólnej  - udało się zakończyć bardzo ważny etap czyli przyjąć w formie uchwały uzgodnione założenia ogólne. Teraz czeka nas przetarg na wyłonienie biura projektowego - wstępny termin ogłoszenia przetargu to pierwsza połowa czerwca br. , uzgodniono również, iż nasi radni mogą uczestniczyć w pracach komisji przetargowej jako obserwatorzy...zatem jeżeli wszystko dobrze pójdzie z  samym początkiem nowego roku będzie mogli starać się o pozwolenie na  budowę...i wkopać pierwszą łopatę...

Kolejne punkty to sprawy finansowe, również nie zwykle ważne dla mieszkańców naszego miasta...zaczęliśmy od zwiększenia zadłużenia naszego miasta o kwotę 3,5 mln zł (obligacje 5 letnie), dzięki której uregulujemy zobowiązania w zakresie odszkodowań związanych z przejmowaniem gruntów pod drogi oraz inwestycje związane z kanalizacją. Kolejne decyzje finansowe to dwie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału spółki "Wodociąg Marecki" o 6 mln zł (zgodnie z projektem budżetu) niezbędne do ukończenia projektu kanalizacji oraz o dodatkowe 3 mln zł w kolejnych latach (2 mlnz zł w 2012 oraz 1 mln zł w 2013) - w tej ostatniej sprawie dzięki temu zabiegowi (pomysł powstał na łonie prac Rady) mieszkańcy objęci projektem kanalizacji otrzymają projekty przyłączy za darmo (uzgodniona kwota powinna starczyć na wszystkie projekty objętem finansowaniem UE). Na koniec spraw finansowych, podjęliśmy decyzję o udzieleniu poręczenia kredytu zaciągniętego przez spółkę "Wodociąg Marecki" na rzecz realizacji projektu UE - na szczęście ten rodzaj poręczenia nie liczy się w dług miasta.

W kolejnych punktach zajęliśmy się kwestiami formalnymi m.in. dwoma skargami na pracę Burmistrza (jedna została uznana za zasadną, druga - nie), nadaliśmy również nazwy dwóm ulicom (ul. Kiemliczów, ul. Zakątek) oraz wyraziliśmy zgodę na realizację przez OPS projektu UE pod nazwą "Aktywizacja zawodową szansą na lepszą przyszłość" .

Na deser zostawiliśmy sobie około 90 głosowań nad uwagami do studium, dzięki sprawnej pracy udało Nam się uporać z nimi w ciągu 3 godzin i 15 minut - czyli jedno głosowanie  co 2 - 3 minuty...zgodnie z ustaleniami studium zostanie wyłożone do konsultacji w okresie sierpień/wrzesień 2011 aby mieszkańcy naszego miasta mogli spokojnie pochylić się nad studium i podzielić się swoim uwagami...

I niech ktoś powie, że Radni nie pracują...

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry