Rakiety będą w Strudze? - Echo Podwarszawskie nr 13

Krzysztof Bychowski

 10 września 2008    22:14

Umowa na instalację tarczy antyrakietowej w Polsce przewiduje lokalizację baterii rakiet Patriot w pobliżu Warszawy. Wiadomo było, że rakiety posłużą do obrony stolicy przed ewentualnym atakiem, dlatego konieczne było ich umieszczenie w bezpośredniej okolicy.

Władze wojskowe zdecydowały, że amerykańskie pociski na służbie w polskiej armii zostaną umiejscowione na północny wschód od Warszawy. Na internetowych forach pojawiły się spe-kulacje, gdzie mogą znaleźć się "Patrioci". Jedną z lokalizacji był Wieliszewski 60 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej.
Z nieoficjalnych informacji, do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że rakiety nie trafią do Olszewnicy Starej. Swoje miejsce znajdą naj-prawdopodobniej na pograniczu powiatów legio-nowskiego i wołomińskiego - w Strudze. Stacjonujący tam batalion będzie obsługiwał wyrzutnie, jakie otrzyma na wyposażenie nasza armia, w zamian za zgodę na budowanie amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy pociski Patriot trafią do Polski i kiedy zostaną ulokowane w Strudze. Pewne jest jednak to, że poparcie dla tarczy w Polsce rośnie (według sondaży sięga nawet 58%). Czy rakiety pod Warszawą też będą miały takie poparcie?


(wt)
Echo Podwarszawskie zaprasza do lektury nowego wydania pod adresem:
www.gazetaecho.pl


W numerze:
- Rakiety będą w Strudze?
- Rondo do przeróbki
- Nowa trasa 199
- Via Baltica - obwodnicą Marek
- Stadion zadbany za pieniądze stowarzyszenia
- Euro 2012 coraz bliżej!
- Kronika policyjna
- Windy na szafot
- IV Zlot Pojazdów Zabytkowych
- Cud po 88 latach

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry