Koncert Młodych Talentów w ZS2

Michał Suchecki SP5 ZS2

 30 maja 2011    00:05

DSC08534_1Wiosenne Koncerty Młodych Talentów odbywają się w Zespole Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia już od 12 lat i zawsze stanowią niezwykłe wydarzenie kulturalne dla lokalnej społeczności. Tym razem koncert był jeszcze bardziej wyjątkowy, szczególny i wspaniały. A to za sprawą z jednej strony muzycznych talentów rozkwitających w murach w/w szkoły, absolwentów , których talent widoczny jest już w pełnym rozkwicie oraz młodzieży gimnazjalnej, która w ramach projektu edukacyjnego także koncert z całą oprawą wspaniale przygotowała.

Koncert Młodych Talentów to impreza, w której co roku wobec rodziców i lokalnego środowiska prezentują swe talenty wokalne, instrumentalne i taneczne utalentowani muzycznie uczniowie.

W tym roku organizatorzy postanowili zaprosić do udziału w koncercie również absolwentów, którzy już rozstali się ze szkołą, ale nie rozstali się z muzyką. Ponadto koncertowi muzycznemu towarzyszyła wystawa prac plastycznych młodych artystów oraz prawdziwych dzieł sztuki absolwentki Olgi Warabidy (obrazy olejne i grafika komputerowa).

Koncert rozpoczął chór szkolny, przepięknym 2-głosowym utworem J. Maklakiewicza ,,Wiosna''. A potem były występy solistów - instrumentalne, wokalne , taneczne, przeplatane utworami chóralnymi i zespołowymi. Słuchacze niestrudzenie nagradzali wielkimi brawami naszych młodych (i bardzo młodziutkich) pianistów, gitarzystów, piosenkarzy. Były też skrzypce, perkusja, wielogłosowe śpiewy a cappella, wspaniałe tańce boogie woogie. Było mnóstwo ciepłych słów, informacje o zdobytych nagrodach, rozwoju kariery... Szczególnie ciepło publiczność przyjęła profesjonalne występy naszych absolwentów. Wspaniale zaprezentowały swe umiejętności wokalne i pianistyczne Agnieszka Sobota i Justyna Banaszek, a grą na wiolonczeli zachwyciła Krystyna Wiśniewska, laureatka wielu nagród ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wspaniałą dekorację (którą można podziwiać na zdjęciach) wykonała nauczycielka plastyki Katarzyna Skłudzka.

Afisze, programy, informatory przygotowali uczniowie drugich klas gimnazjum, kierowani i inspirowani przez p. Ewę Wójcik i p. Elżbietę Jałosińską. Nad programem muzycznym czuwała p. Elżbieta Suchecka, a do pomocy włączyli się też inni nauczyciele, na czele z Dyrektorami Szkoły. Dużo pracy, ale warto było. Zgromadzona publiczność długo oklaskiwała młodych artystów.

A działo się to wszystko w piątkowy wieczór 20 maja 2011r. Oto fotorelacja.

[gallery columns="4"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry