Będą nowe place zabaw

Paweł Pniewski RadaMiastaMarki

 8 czerwca 2011    23:29

W marcowym wpisie na swoim blogu informowałem o planach budowy w Markach dwóch nowych placów zabaw. Jeden zlokalizowany zostanie w Strudze przy ulicy Rynkowej, drugi zaś na terenie Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej przy ulicy Kasztanowej. W maju spłynęły do nas dobre wieści. W tym roku powstanie jeszcze jeden plac zabaw.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego otrzymała środki w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" na budowę nowoczesnego placu zabaw na swoim terenie. Dotacja wyniesie prawie 70 tys. złotych i pokryje połowę kosztów budowy placu zabaw. Brakujące środki przekazane zostaną z budżetu miasta. Rada Miasta na IX sesji, która odbyła się 26 maja, przyjęła stosowną uchwałę przygotowaną przez burmistrza, która zabezpiecza w budżecie środki na budowę placu zabaw na terenie szkoły przy ulicy Okólnej.

Mareckie place zabaw powoli nabierają blasku. Do tej pory funkcjonował tylko jeden plac na miarę XXI wieku przy Szkole Podstawowej Nr 2, oddany do użytku zaledwie kilka miesięcy temu. W tym roku pojawią się dwa kolejne nowoczesne miejsca do zabaw dla dzieci, które powstaną dzięki środkom zewnętrznym. Z kolei plac zabaw w Strudze, wybudowany w całości ze środków miejskich, będzie bardziej kameralnym obiektem.  Natomiast istniejące już place na prośbę radnej Agnieszki Lużyńskiej będą otoczone większą opieką mareckich urzędników. Częściej wymiany będzie także piasek w piaskownicach.

Paweł Pniewski

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry