Ludzie naszego miasta

Antoni Widomski ProMemoria

 20 czerwca 2011    05:59

2011_DSCF2130Nie dla swojej chwały ...
Nasza marecka Karawaka stoi na swoim miejscu, tak jak stała przez ostatnie 150 lat. W ostatnich dniach członkowie Akcji Katolickiej zawiesili na krzyżu figurkę Chrystusa, tę samą która dotychczas się tu znajdowała. Nasza obecna Karawaka jest więc wierną kopią poprzedniej i wygląda tak, jak wyglądała wcześniej.


2011_DSCF2133

Renowację wykonał Jerzy Motyczyński z Zakładu Ślusarsko-Galwanizacyjnego El-Mot z ulicy Okólnej.

2011_DSCF2130


(Na fotografii: Jerzy Motyczyński)Nie jest to pierwsza praca renowacyjna jaką wykonano w tym zakładzie. To państwo Elżbieta i Jerzy Motyczyński, w 2010 roku odnowili zniszczone liście dębowe Matki Boskiej na Górce św. Antoniego w Strudze.

2008_03530


Tak wyglądał wieniec przed renowacją.
2010_DSCF0059

A tak wygląda efekt końcowy.

Państwo Motyczyńscy nie żałowali swojego czasu i pracy dla ratowania świadectw naszej historii. Zadeklarowali także chęć i gotowość do dalszej pomocy. Ponieważ robią to całkowicie bezinteresownie i nie dla swojej chwały - poświęcam im ten krótki tekst.

Fotografie i tekst: Antoni Widomski

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

Antoni Widomski

Współpracuje z portalem od 2004 roku

www.historia.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry