22 czerwca 2011    13:40

dzien_rodziny_miniFundacja Otwarte Serce oraz Akcja Katolicka to główni organizatorzy Dnia Rodziny, który odbył się 12 czerwca. Dzień Rodziny został zorganizowany w Parafii NMP Matki Kościoła w Markach przy ul. Ząbkowskiej.

Wydarzenie rozpoczęła celebracja Mszy Świętej o godz. 11.00, następnie odbył się piknik.

Podczas Dnia Rodziny popularyzowano Ogólnopolską Kampanię Społeczną "Postaw na rodzinę". Jest to sposób na wspieranie rodziny i podkreślenie jej znaczenia w codziennym życiu człowieka przez jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pożytku publicznego działające w skali lokalnej. Tematykę wartości rodziny przybliżyła przybyłym na Dzień Rodziny wiceprezes Akcji Katolickiej w Markach Maria Przybysz-Piwko.

dzien_rodziny

Zgodnie z założeniami Kampanii przykładem pomocy rodzinie udzielanej w skali gminy jest prowadzenie placówek socjoterapeutycznych. Placówkę tego rodzaju  Młodzieżowy Klub Socjoterapeutyczny "Otwarte Serce" prowadzi na terenie Marek inicjator i współorganizator Dnia Rodziny - Fundacja Otwarte Serce.

dzien_rodziny1

Funkcjonowanie Klubu jest w znacznej części wspierane przez Urząd Miasta Marki. Działalność Fundacji przedstawiła prezes s. Urszula Głowacka rscj. Wychowankowie placówki socjoterapeutycznej uczestniczyli w liturgii Mszy Świętej śpiewając utwory muzyczne z własnego albumu pt. "Wyśpiewać Marzenia".

Podczas Dnia Rodziny prezentowano również ideę Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej pn. "Ratujmy życie". Inicjatywa koncentruje się wokół upowszechniania wiedzy na temat transplantacji. Jej cele przybliżył prezes Stowarzyszenia Akcji Katolickiej Marek Kroczek.

dzien_rodziny2

Po Mszy Świętej odbył się piknik. Atrakcje czekały na dorosłych, jak również na najmłodszych uczestników Dnia Rodziny. Można było nabyć m.in. album muzyczny "Wyśpiewać marzenia", ciasta domowego wypieku, gorące i zimne napoje. Dzieci miały możliwość pobawić się na zjeżdżalni i trampolinie. Czekało na nie również stoisko z watą cukrową.

dzien_rodziny3

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński. Dzień Rodziny w Parafii NMP Matki Kościoła w Markach był pierwszym wydarzeniem tego rodzaju. Zamierzeniem organizatorów - Fundacji Otwarte Serce i Akcji Katolickiej z Marek  jest, by Dzień Rodziny stał się inicjatywą cykliczną i na stałe zagościł w kalendarzu czerwcowych wydarzeń prowadzonych na terenie Marek.

Katarzyna Perzanowska
Fundacja Otwarte Serce

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry