"Kolor i ruch" - zakończenia zajęć sekcji artystycznych MOK

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 22 czerwca 2011    16:46

2011-06-15 zakonczenie atut_0532Koniec czerwca to w Mareckim Ośrodku Kultury czas szczególnie uroczysty - swoje zajęcia kończą wtedy wszystkie grupy i koła zainteresowań działające w MOKu. Środowe popołudnie 15 czerwca 2011 upłynęło w Mareckim Ośrodku Kultury pod znakiem koloru, muzyki i artystycznej ekspresji - jako pierwsi tego dnia przed zebranymi widzami wystąpiły tancerki i tancerze z Zespołu Tańca Nowoczesnego "Atut" prowadzonego już od ponad 10 lat w MOK w Markach przez instruktorkę tańca i choreografa, Kingę Jakubowską. Podczas występu, który był podsumowaniem pracy zespołu w roku k.o. 2010/2011 dzieci i młodzież (46) prezentowała różne style taneczne: disco dance, dance show, taniec jazzowy czy hip-hop występując solo, w duetach i mini-formacjach tanecznych wzbudzając swoimi popisami niemałe emocje u oklaskujących je widzów. Prowadząca zajęcia Kinga Jakubowska podziękowała gorąco swoim grupom za udział w zajęciach i ogromny wkład pracy oraz pogratulowała dotychczasowych osiągnięć zarówno grupom początkującym jak i tancerkom biorącym udział w turniejach tańca nowoczesnego. W tym miejscu należy wspomnieć, że pięć dziewcząt z zespołu: Martyna Narożniak, Oliwia Ratyńska, Klaudia Kowalczyk, Dominika Stępniak i Daria Sadowska reprezentuje Polskę w Mistrzostwach Świata IFMD w Tańcu Sportowym 2011, które odbywają się w dniach 23-26 czerwca 2011 w Veszprem na Węgrzech. Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!
Po pokazach przyszedł moment na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.
Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka, gorąco podziękowała i pogratulowała opiekunce zespołu wręczając jej dyplom i książkę, a następne obie panie wspólnie wręczyły wszystkim tancerkom i tancerzom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody dla wyróżniających się uczestników zajęć. Dyrektor MOK odebrała także serdeczne wyrazy wdzięczności od Zespołu za nieustającą pomoc, wsparcie oraz tworzenie w gościnnych murach Mareckiego Ośrodka Kultury doskonałych warunków do pracy i rozwoju.

Tego samego popołudnia o godzinie 18.00 w Mareckim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dla trzydziestu siedmiu 6-11 latków w Ognisku Plastycznym MOK. Podczas tego przemiłego spotkania nastąpiło otwarcie wystawy prac plastycznych wykonywanych pod kierunkiem artysty plastyka Luizy Wojciechowskiej-Konopki w roku k.o. 2010/2011 oraz wręczenie dzieciom nagród i dyplomów przez Dyrektor MOK oraz instruktorkę plastyki.
Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka, serdecznie pogratulowała zdolnej młodzieży talentu i zapału do twórczej pracy oraz serdecznie podziękowała obecnym na sali rodzicom i opiekunom za wsparcie udzielane uczęszczającym na zajęcia i motywowanie ich do całorocznego wysiłku oraz skierowała słowa uznania w kierunku prowadzącej zajęcia instruktor plastyki, Luizy Wojciechowskiej-Konopki, przekazując jej jednocześnie pamiątkowy dyplom oraz książkę. Luiza Wojciechowska-Konopka oprowadziła zgromadzonych na uroczystości po wystawie, będącej pięknym podsumowaniem pracy dwóch grup uczęszczających na zajęcia w pracowni plastycznej, wskazując jednocześnie na najciekawsze techniki i tematy podejmowane przez dzieci w mijającym roku. Serdecznie podziękowała i pogratulowała wytrwałości swoim uczniom oraz gorąco zaprosiła na zajęcia w nadchodzącym roku k.o. 2011/2012.
Na zakończenie nadeszła chwila na samodzielne zwiedzanie wystawy i podziwianie prac utalentowanej młodzieży oraz słodki poczęstunek - do zobaczenia po wakacjach!

Marecki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia już we wrześniu - u nas każdy znajdzie ofertę dla siebie!

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry