Wernisaż wystawy "Przygoda ze sztuką" i zakończenie warsztatów malarstwa i rysunku w MOK w Markach

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 1 lipca 2011    13:53

2011-06-17 przygoda ze sztuka_0053Marecki Ośrodek Kultury od wielu lat prowadzi różnorodną działalność klubową, artystyczną i edukacyjną. Sekcją MOK w Markach, która działa od momentu jego założenia jest Ognisko Plastyczne proponujące zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W 1990 roku w ramach Ogniska rozpoczęły swoje działanie Warsztaty malarstwa i rysunku dla młodzieży i dorosłych, które z powodzeniem do chwili obecnej gromadzą uzdolnione plastycznie osoby z Marek i ich najbliższych okolic, pozwalając im na zgłębianie technik i doskonalenie własnego warsztatu. Na zakończenie każdego roku kulturalnooświatowego uczestnicy zajęć biorą udział w podsumowującej ich całoroczną pracę wystawie.
Dnia 17 czerwca 2011 roku o godzinie 18.00 w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste zakończenie zajęć połączone z wernisażem wystawy "Przygoda ze sztuką" w której udział wzięli członkowie Warsztatów malarstwa i rysunku dla młodzieży i dorosłych, odbywających się w Ognisku Plastycznym Mareckiego Ośrodka Kultury. Zajęcia te odbywają się pod kierunkiem artysty plastyka Luizy Wojciechowskiej-Konopki.
W wystawie udział wzięli: Emilia Ciok, Anna Janowska, Kaja Kirilenko, Magdalena Kornacka, Maria Kornacka, Konrad Kowalski, Patrycja Kulesza-Zęgota, Marta Mioduszewska, Maria Nitek, Aleksandra Olszak, Barbara Pakuła, Julia Rozesłaniec, Maria Wiśniewska, Kinga Zaremba, Julia Zęgota, Aleksandra Ziemak.

Kameralne spotkanie w przemiłej atmosferze poprowadziła Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka, która wyraziła swoją radość z wytrwałej, całorocznej pracy pedagoga i uczestników warsztatów oraz bardzo doceniła ich zaangażowanie i postępy. Chwilę później głos zabrała prowadząca zajęcia, a zarazem komisarz wystawy, artysta plastyk Luiza Wojciechowska-Konopka. Uczestnicy oraz ich rodziny i przyjaciele wysłuchali omówienia wystawy prezentującej przegląd podejmowanych tematów i technik poznanych na warsztatach w trakcie roku kulturalnooświatowego 2010/2011 oraz podsumowania całorocznej pracy twórczej, w której instruktorka nie szczędziła pochwał i słów zachęty.
Kolejnym miłym akcentem uroczystości było rozdanie przez Dyrektor MOK i instruktorkę plastyki dyplomów i nagród oraz podziękowania i pamiątkowa książka dla prowadzącej od Dyrektor MOK. Ona sama usłyszała także wiele słów wdzięczności za nieustające wsparcie udzielane pracowni plastycznej oraz dbałość o jak najlepsze warunki pracy i twórczego rozwoju uczestników zajęć. Na koniec piątkowego spotkania przyszedł czas na samodzielne zwiedzanie wystawy, pamiątkowe zdjęcia oraz miłe rozmowy przy słodkim poczęstunku.

Pracownia plastyczna już we wrześniu zaprasza ponownie na swoje zajęcia - czekamy na dzieci, młodzież i dorosłych zainteresowanych plastyką, lub po prostu lubiących twórczo spędzać wolny czas.
Do zobaczenia po wakacjach!

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry