Doroczny Koncert Letni Ogniska Muzycznego MOK

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 1 lipca 2011    16:35

2011-06-19 koncert letni_0042Koniec czerwca w Mareckim Ośrodku Kultury to czas pięknych uroczystości i podsumowań, będących uwieńczeniem wytężonej całorocznej pracy wszystkich sekcji i klubów zainteresowań naszej instytucji. Od wielu lat bardzo prężnie działa Ognisko Muzyczne MOK, oferujące indywidualne lekcje gry na fortepianie, elektronicznych instrumentach klawiszowych i gitarze klasycznej. Uczestnicy tych zajęć często kontynuują naukę w szkołach muzycznych, biorą udział w koncertach i konkursach organizowanych w Mareckim Ośrodku Kultury oraz innych placówkach kulturalnych działających w ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego - niejednokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia.

W niedzielę, 19 czerwca 2011 Mareckim Ośrodku Kultury, przy szczelnie wypełnionej sali, odbył się zgodnie z tradycją Koncert Letni Ogniska Muzycznego MOK, w którym wystąpili uczniowie klas: gitary prowadzonej przez pedagoga Ryszarda Mularczyka oraz fortepianu i elektronicznych instrumentów klawiszowych, w których pedagogiem jest Krzysztof Zajkowski - będący także kierownikiem artystycznym koncertu.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka, która gorąco powitała wszystkich zebranych - uczestników zajęć oraz licznie przybyłą publiczność: rodziny i przyjaciół młodych muzyków. Wyraziła radość z zainteresowania dzieci i młodzieży muzyką, doceniła ich osiągnięcia i podziękowała rodzicom za nieustające wsparcie, którego udzielają swoim dzieciom w codziennej nauce niełatwej sztuki gry na instrumencie. Chwilę później głos zabrał Krzysztof Zajkowski, który poprowadził koncert uczniów Ogniska Muzycznego.

Publiczność nagradzała brawami kolejne występy - w repertuarze tegorocznej edycji koncertu znalazły się utwory o zróżnicowanym poziomie trudności, dostosowanym do możliwości uczniów, a zarazem bardzo bogate stylistycznie: były tam melodie ludowe i tradycyjne, etiudy i miniatury muzyczne, kompozycje z repertuaru znanych artystów takich jak "Lombard" czy Ray Charles oraz utwory najznamienitszych kompozytorów: Johannesa Brahmsa, Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta czy Piotra Czajkowskiego. Każdy z występujących miał przed sobą trudne zadanie opanowania tremy przed - często pierwszym - występem publicznym, w czym zdecydowanie pomagała przemiła, pełna wsparcia atmosfera panująca na sali.
Trzeba dodać, że występ młodych muzyków odbył się po raz pierwszy na nowym instrumencie - fortepianie koncertowym, który stanął w Mareckim Ośrodku Kultury w czerwcu tego roku. Jak wspomniał prowadzący koncert, Krzysztof Zajkowski, fortepian jest bardziej wymagającym instrumentem, mogącym sprawiać trudność zwłaszcza młodszym dzieciom, ale - jak przekonaliśmy się podczas koncertu - piękne brzmienie w pełni wynagradza wysiłek włożony w grę.
Koncert zakończył gościnny występ ucznia Szkoły Muzycznej oraz Ogniska Muzycznego MOK, Krzysztofa Świerczyńskiego oraz tegorocznego maturzysty i wieloletniego uczestnika zajęć muzycznych MOKu, Fryderyka Daniluka.

Po zakończeniu części muzycznej nastąpił drugi, równie ważny moment - wręczanie nagród przez pedagogów i Dyrektor MOK uczniom Ogniska Muzycznego oraz podziękowania Dyrektora MOK pedagogom i pamiątkowe zdjęcia, które pozwolą przywołać te miłe wspomnienia nawet po latach.

Na kolejny koncert Ogniska Muzycznego - Zimowy - zapraszamy w styczniu 2012, a chętnych na zajęcia indywidualne już we wrześniu 2011. Miłych wakacji!

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry