Trudne zachowania - pozytywne podejście

Antoni Widomski OPS

 2 lipca 2011    20:25

Ośrodek Pomocy Społecznej informuje informuje o konferencji szkoleniowej: "Trudne zachowania - pozytywne podejście". Postępowanie behawioralne bez kar wobec autoagresywnych, agresywnych i innych trudnych zachowań osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD oraz niepełnosprawnością intelektualną. Konferencję organizuje Fundacja SYNAPTIS.Termin: 21-22 października 2011 r. g. 9.00-17.00, Warszawa

Wykładowca:  Gary LaVigna (Ph.D), Los Angeles, USA - Dyrektor ds. Klinicznych w Institute for Applied Behavior Analysis w Kalifornii. Jest wybitnym specjalistą o światowej renomie w dziedzinie zapobiegania i przeciwdziałania szczególnie trudnym, zwłaszcza autoagresywnym, agresywnym i destrukcyjnym zachowaniom dzieci i osób dorosłych z zaburzeniami rozwojowymi, takimi jak autyzm i zespół Aspergera, a także z ADHD, niepełnosprawnością intelektualną i pokrewnymi.

G. LaVigna wiele czasu poświęca na prowadzenie konsultacji z różnymi organizacjami, w celu opracowania nieawersyjnych planów wsparcia dla osób przejawiających trudne i agresywne zachowania. Prowadzi seminaria na ten temat na całym świecie. Jego osiągnięcia są referowane w licznych artykułach i książkach, których jest współautorem: Alternatives to Punishment [Alternatywy dla karania], Progress Without Punishment [Robić postępy bez karania] oraz The Periodic Service Review: A Total Quality Assurance System For Human Services and Education.
O Konferencji: Głównym celem tej wyjątkowej - specjalnie rekomendowanej przez Fundację SYNAPSIS - Konferencji szkoleniowej jest przedstawienie specyficznych, nieawersyjnych i proaktywnych metod radzenia sobie z trudnymi zachowaniami osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu, ADHD i niepełnosprawnością intelektualną. Konferencja adresowana jest do profesjonalistów, rodziców, opiekunów i wolontariuszy.

Gary LaVigna wyjaśni, dlaczego metody, które zakładają niestosowanie kar, okazują się  skuteczniejsze niż kary i dlaczego warto je wprowadzać w życie. Pokaże również, jak przeprowadzać ocenę mającą na celu identyfikację znaczenia lub funkcji poszczególnych zachowań.

Podczas Konferencji zostaną omówione strategie radzenia sobie z trudnymi zachowaniami na różnych etapach rozwijania się tych zachowań. Będzie m.in. mowa o:


  • rozpoznawaniu pierwszych sygnałów, sugerujących że może nastąpić ich eskalacja,

  • obserwacji narastania objawów,

  • rozpoznawaniu przyczyn trudnych zachowań,

  • o tym, kiedy i jak reagować i jak budować strategie długofalowe,

  • profilaktyce trudnych zachowań w cyklu całego życia, dzięki której będzie możliwe zminimalizowanie powstawania trudnych zachowań na różnych etapach,

  • sposobach bezpośredniej reakcji na wybuchy emocji, lęku, obniżony nastrój i depresję.


Wszystkie wspomniane problemy zostaną poparte licznymi przykładami i nawiązaniami do konkretnych przypadków. Przykłady będą dotyczyć osób w każdym wieku i obejmą całe spektrum ASD i innych zaburzeń rozwojowych oraz ADHD.

Rozważania i przykłady będą obejmować: agresję i autoagresję, dotykanie innych osób i naruszanie cudzych granic, zachowania seksualne, nieakceptowane społecznie, destrukcję, krzyk i całkowitą odmowę współpracy.

Tłumaczenie: Konferencja będzie tłumaczona w całości na język polski.

Koszt uczestnictwa w Konferencji jest uzależniony od terminu wpłaty (obejmuje uczestnictwo w Konferencji, materiały konferencyjne oraz catering): do 15.07.2011 -- 350 zł, do 30.09.2011 - 390 zł.

Miejsce: Centrum Konferencyjno-Kongresowe Fundacji -"Polska - Wiek XXI", ul. Bobrowiecka 9, Warszawa
Uwaga: Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy Konferencji: Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli SYNAPSIS oraz Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna SYNAPSIS.

Więcej informacji na stronie Fundacji SYNAPSIS.

Galeria

zdjecie

Antoni Widomski

Współpracuje z portalem od 2004 roku

www.historia.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry