Uroczysta inauguracja roku k.o. 2008/2009 w MOK - recital Izabeli Kopeć i wernisaż wystawy Mariana Adamczyka

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 29 września 2008    10:35

2008-09-21-inauguracja-adamczyk-067.jpg Nowy rok kulturalno - oświatowy 2008/2009 w Mareckim Ośrodku Kultury to nie tylko - jak co roku - nowe imprezy, konkursy i wystawy ale także zupełnie nowe szaty samego MOKu. Po blisko trzech miesiącach wytężonej pracy przy gruntownym remoncie nasz zabytkowy budynek zyskał zupełnie nowy wizerunek. Jasne, ciepłe kolory, przestronniejsze wnętrza i pachnące nowością meble, drzwi i podłogi z pewnością miło zaskoczą niejednego z odwiedzających, a także sprawią, że zajęcia stałe i liczne imprezy kulturalne przebiegać będą w jeszcze przyjemniejszej i sympatyczniejszej atmosferze.

Z pewnością do bardzo udanych należy zaliczyć pierwsze, inauguracyjne wydarzenie artystyczne, które odbyło się w niedzielę, 21 września o godzinie 16.00 - w sali wystawowej Mareckiego Ośrodka Kultury zagościła wtedy znana i utalentowana mieszkanka Marek - Izabela Kopeć, której piękny, liryczny mezzosopran wstrzymał oddech zarówno licznie przybyłym gościom MOKu jak i zgromadzonej publiczności (ponad 150 osób), a na świeżo odnowionych ścianach galerii wspaniale zaprezentowała się II Jubileuszowa Wystawa Malarstwa i Rysunku artysty plastyka Mariana Adamczyka, który obchodzi w tym roku i 70-cio lecie urodzin i 50-cio lecie pracy twórczej.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury, Krystyna Klimecka, która powitała gorąco i radośnie wszystkich przybyłych, przedstawiła zaproszonych artystów oraz wyraziła nadzieję, że nadchodzący rok kulturalno-oświatowy będzie kolejnym, wspaniałym rozdziałem w historii Mareckiego Ośrodka Kultury. Przybyły na uroczystość Burmistrz miasta Marki, Janusz Werczyński, który nie krył swojej radości ze zmian, które zaszły w budynku MOKu.
Kiedy rozpoczął się recital mezzosopranistki Izabeli Kopeć, już pierwszy wykonywany przez nią utwór - "Somewhere over the rainbow" musicalu "Czarnoksiężnik z krainy Oz" rzucił czar na całą publiczność. Niesamowite walory głosowe, przepiękne interpretacje utworów oraz jej niesamowita osobowość sprawiły, że wszyscy zgromadzeni z chęcią dali się porwać w zaproponowaną przez artystkę "Muzyczną podróż przez Europę" odwiedzając gorącą Grecję, słoneczne Włochy i pełną temperamentu Hiszpanię. Sama śpiewaczka przyznała, że koncert dla "swoich" Markowiaków był dla niej dużym przeżyciem i serdecznie podziękowała za tak serdeczne przyjęcie.

Po koncercie przyszedł czas na drugi punkt programu - uroczyste otwarcie wystawy Mariana Adamczyka - malarza i rysownika, którego obrazy wystawiane wraz z założoną przez niego grupą artystyczną "Rosomak" już kilkukrotnie gościły w galerii MOK. W klimat wystawy wprowadziła zgromadzonych znana i ceniona krytyk sztuki Magdalena Hniedziewicz, która umiała w kilku celnych słowach przybliżyć twórczość artysty, wskazać na jego inspiracje, umiejętności warsztatowe oraz godną podziwu konsekwencję w doborze przedstawianych tematów.
Sam autor w rozmowie z komisarz wystawy i opiekunką Galerii MOK, Hanną Klimecką przyznał, że jego pasją jest przedstawianie dzieł natury w wielu jej postaciach - od pejzaży poprzez portrety i akty a na tematyce hippicznej kończąc. Dodał także, że jest bardzo zadowolony z serdecznej, wręcz rodzinnej atmosfery w Mareckiej Galerii i serdecznie podziękował zarówno Dyrekcji MOKu jak i komisarzowi wystawy za zaproszenie i aranżację wernisażu.

Reszta wieczoru upłynęła w miłej, mniej zobowiązującej atmosferze - wszyscy zebrani mogli dokładnie obejrzeć wystawę, podzielić się wrażeniami z wieczoru lub porozmawiać z artystą i zaproszonymi gośćmi - a to wszystko to przy smakowitym poczęstunku, który przygotowały członkinie Klubu Seniora Mareckiego Ośrodka Kultury.
Czas spotkania upłynął bardzo szybko i z pewnością zaostrzył wszystkim apetyty na kolejne kulturalne wydarzenia tego roku, o czym mogą świadczyć wpisy w księdze pamiątkowej Mareckiego Ośrodka Kultury:

"Gratuluję Artyście, gratuluje Galerii, gratuluję Ośrodkowi Kultury a przede wszystkim gratuluję wszystkim mieszkańcom Marek wspaniałej atmosfery, którą umieją tu stworzyć!" Magdalena Hniedziewicz.

"Serdeczne podziękowanie Kierownictwu MOK za zorganizowanie wspaniałego otwarcia nowego roku kulturalnego. W ten smętny, deszczowy dzień występ pani Izabeli Kopeć na tle malarstwa pana Mariana wniósł wiele radości. Dziękuję z całego serca." Anna Wieczorek

2008-09-21-inauguracja-adamczyk-010.jpg2008-09-21-inauguracja-adamczyk-032.jpg2008-09-21-inauguracja-adamczyk-067.jpg

2008-09-21-inauguracja-adamczyk-075.jpg2008-09-21-inauguracja-adamczyk-149.jpg2008-09-21-inauguracja-adamczyk-138.jpg

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry