Obóz młodzieżowy w Grecji z MOK w Markach - relacja

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 25 lipca 2011    11:35

img_2046W dniach 7 -18. VII. 2011 - odbył się kolejny obóz młodzieżowy zorganizowany  w ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego przez Marecki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury w Klembowie oraz Kobyłkowskie Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej "Nie daj się nudzie''. Celem naszej tegorocznej wyprawy było Neos Panteleimonas - nowoczesny kurort wczasowy, znajdujący się w jednym z najpiękniejszych zakątków Grecji - Pierii. Miasteczko przyciąga turystów oferując piękne słońce, lazurowe wody Morza Egejskiego, piaszczyste szerokie plaże.
Grupa z Marek i Kobyłki zamieszkiwała w apartamentach ACHILLES - pięknie położonych w zieleni, tylko 80 m od morza i 300 m od centrum miasteczka. Do dyspozycji młodzieży były pokoje 2,3 i 4 osobowe z łazienkami, balkonami i aneksem kuchennym, stołówka serwująca 3 smaczne posiłki dziennie oraz parasole plażowe i sprzęt sportowy.
Młodzież przez cały pobyt znajdowała się pod opieką doświadczonych, wykwalifikowanych wychowawców, którzy zapewniali obozowiczom nie tylko niezbędną opiekę i pomoc, ale przede wszystkim dbali o dobrą zabawę i miłą, przyjazną atmosferę wśród uczestników wyjazdu, proponując liczne zajęcia integracyjne, konkursy, dyskoteki i wspólne zabawy.
Program turystyczny obozu był bardzo bogaty i różnorodny - organizatorzy zadbali, aby młodzież mogła poznać różne oblicza odwiedzanego kraju - była więc możliwość spotkania z Grecją dziką i surową - podczas wyprawy na Olimp i imponujących Meteorów, Grecją antyczną - podczas fakultatywnej wycieczki do Aten, Grecją słoneczną, szumiącą falami i kuszącą złotym piaskiem podczas niezapomnianego, pełnego zabawy rejsu na Skhiatos oraz Grecja kochająca turystów - zapraszającą pięknymi deptakami, urokliwymi portami, tawernami, kawiarenkami Laptokarii i Platamonas. Na każdą z wycieczek grupa jechała luksusowym, klimatyzowanym autokarem.
W pięknej Grecji nie można się nie zakochać - zwłaszcza jeśli wyjazd upłynął pod znakiem świetnej zabawy, przyjaznej atmosfery i prawdziwie wakacyjnej pogody. Uczestnicy obozu mieli okazję wypoczywać i bawić się w gronie rówieśników z powiatu wołomińskiego umacniając stare i nawiązując nowe przyjaźnie, które - mamy nadzieję - przetrwają próbę czasu.
Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniały wspólny wyjazd - i serdecznie zapraszamy na kolejny - już za rok!

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry