91. rocznica Bitwy Warszawskiej

Paweł Pniewski

 8 sierpnia 2011    10:42

orzeł 1920Rada i Burmistrz Miasta Marki oraz Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Żołnierzy 1920 roku w Markach zapraszają na obchody 91. rocznicy Bitwy Warszawskiej w niedzielę 14 sierpnia.

18:00 Mareckie obchody rozpoczną się w kościele św. Andrzeja Boboli w Strudze uroczystą Mszą Świętą odprawioną  w intencji żołnierzy Pułku Strzelców Wileńskich, obrońców przedmościa Strugi.
Uroczystość uświetni występ Radzymińskiej Orkiestry Dętej.

20:00 Zgodnie z przedwojenną marecką tradycją, na cmentarzu parafialnym w Markach przy  mogile żołnierzy 1920 roku odbędzie  się Apel Pamięci z udziałem  asysty honorowej z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego i oddanie salwy honorowej. Następnie złożone zostaną wieńce i odegrany przez trębacza sygnał "Śpij kolego".
Podczas uroczystości wygłoszone zostaną prelekcje o udziale Marek w działaniach wojennych w 1920 roku oraz o historii Pomnika Żołnierzy 1920 roku.

W uroczystościach wezmą udział m.in. przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RR, Sejmu RP, władz województwa mazowieckiego oraz środowisk kombatanckich.

Galeria

fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry