Marki również w budowie

Paweł Pniewski POMarki

 10 sierpnia 2011    21:42

Platforma Obywatelska ruszyła z kampanią informacyjną "Polska w budowie". Na stronie internetowej, jak również w broszurach kolportowanych przez parlamentarzystów i wolontariuszy znaleźć można najważniejsze inwestycje realizowane w Polsce w latach 2007-2011. Na mapie inwestycji zamieszczonej w internecie znaleźć można również Marki.

Mowa o bezpłatnym i ogólnodostępnym kompleksie boisk sportowych budowanych w ramach programu "Moje Boisko ? Orlik 2012". Nasz marecki Orlik nie jest wielkim przedsięwzięciem w skali województwa, czy choćby powiatu, ale patrząc na obłożenie boisk przy SP2, jest to inwestycja wielce wyczekiwana przez markowian, szczególnie, że boiska przy Stawowej będą ogólnodostępne dla każdego mieszkańca, a za korzystanie z nich miasto nie będzie pobierało żadnych opłat.

Na uwagę zasługuje fakt, iż inwestycja ta będzie dofinansowana z Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu w kwocie 666 tysięcy. Analizując mareckie budżety z ubiegłych lat, doszedłem do interesującego wniosku. Budowa Orlika jest inwestycją, która otrzymała największe dofinansowanie ze środków zewnętrznych, niż jakakolwiek inwestycja realizowana w kadencji 2006-2010. Po największych rocznych wydatkach na meliorację i odwodnienie, o których mówił na wczorajszej nadzwyczajnej sesji przewodniczący Rady Marcin Piotrowski, dochodzi najwyższe dofinansowanie miejskiej inwestycji. Informację tę potwierdzę jeszcze w Urzędzie Miasta. Być może są jakieś środki w latach ubiegłych, których nie dostrzegłem.

Fejsbukowiczów zachęcam do "polubienia" naszego Orlika.

Paweł Pniewski
radny miasta Marki
http://pniewski.wordpress.com

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry