MOK w Markach zaprasza na zajęcia stałe - zapisy trwają!

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 29 sierpnia 2011    16:25

logo_mok-w-markachMarecki Ośrodek Kultury zaprasza do uczestnictwa w zajęciach stałych, które organizujemy w kolejnym roku kulturalno-oświatowym. Wypracowane przez lata formy działalności cieszą się dużym zainteresowaniem odbiorców. Większość zajęć prowadzimy od początku istnienia naszej placówki - co roku pojawiają się także nowe propozycje klubowo-edukacyjne. OGNISKO MUZYCZNE:
Indywidualna nauka gry na instrumentach muzycznych dla początkujących i zaawansowanych (dzieci, młodzież i dorośli). Program nauczania dostosowany jest do każdego ucznia, jego zainteresowań muzycznych, talentu, wieku. Nasi wytrwali, pracowici i utalentowani uczniowie pomyślnie zdają egzaminy do szkół muzycznych. O poziomie nauczania i różnorodności repertuaru najlepiej można się przekonać na uroczystych koncertach organizowanych dwa razy do roku (zimowy i letni).
- GITARA - wtorki i piątki - indywidualne ustalenia
Jeżeli chcesz grać na gitarze, śpiewać piosenki przy akompaniamencie gitary, zapisz się na indywidualne lekcje gry. Każdy uczeń powinien mieć swój instrument.
- PIANINO I KEYBOARD - poniedziałki, środy, czwartki i piątki - indywidualne ustalenia
Lubisz muzykę poważną? Słuchasz znanych utworów muzycznych? A może chcesz zagrać znane melodie na uroczystościach rodzinnych, towarzyskich bądź stworzyć amatorski zespół muzyczny? Zapraszamy na zajęcia indywidualne w klasie pianina i keyboardu - nauczysz się czytać nuty oraz samodzielnie grać na wysokiej klasy instrumencie.

KLUB TAŃCA NOWOCZESNEGO "ATUT" - dziecięce grupy taneczne - poniedziałki i środy
Lubisz taniec nowoczesny? "Atut" ma w swoim repertuarze układy taneczne w różnych stylach tańca nowoczesnego - disco dance, hip-hop, funky. Rozwijają się tu zainteresowania taneczne, poczucie rytmu i słuchu. Tancerze prezentują wysoki poziom sprawności ruchowej dzięki treningowi akrobatycznemu, który odbywa się w ramach zajęć wspomagających taniec. Tancerze prezentują się jako soliści, w duetach i formacjach tanecznych. Zespół uczestniczy
w imprezach miejskich i szkolnych, przeglądach, konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich odnosząc wiele sukcesów.

DZIECIĘCA GRUPA BALETOWA "MAŁA BALERINA" - wtorki
Podczas tych zajęć każdy ma szansę bliżej zapoznać się ze sztuką baletową oraz uczestniczyć w lekcjach tańca klasycznego. Zajęcia baletowe nie tylko koordynują i harmonizują ruchy ciała i prostują sylwetkę, ale też rozwijają poczucie rytmu, pamięć i wyobraźnię przestrzenno-ruchową, uwrażliwiają na piękno ruchu. Balet jest doskonałą podstawą do innych tańców, a ponadto zapoznaje dzieci z utworami muzyki poważnej.

STUDIO PIOSENKI - piątki
Lubisz śpiewać piosenki? Chcesz występować na koncertach? Zgłoś się do naszego zespołu! Nasz repertuar to utwory o tematyce dziecięcej i młodzieżowej pisane przez wybitnych współczesnych kompozytorów. Uczymy się prawidłowej emisji głosu, dykcji, interpretacji piosenek oraz pracy z mikrofonem.

OGNISKO PLASTYCZNE:
Można tu rozwijać swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuk plastycznych. Uczestnicy naszych zajęć kontynuują naukę w średnich i wyższych szkołach plastycznych. Piękne wystawy dzieł, nie tylko w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury, wykonanych w naszej pracowni i poza nią są wspaniałą zachętą i promocją dla uczestników zajęć do dalszego tworzenia.
- WARSZTATY MALARSTWA i lekcje rysunku oraz konsultacje - zajęcia dla młodzieży i dorosłych - czwartki
Zapewniamy poznanie podstaw rysunku artystycznego, zasad kompozycji, teorii barw. Ważnym celem jest pobudza-nie wyobraźni, rozwijanie umiejętności postrzegania rzeczywistości i kształtowanie świadomości estetycznej przez przekazywanie wiedzy z zakresu historii sztuki. Uczestnicy zajęć mają okazję zapoznać się z bogatą ofertą ciekawych technik plastycznych: rysunek - węgiel, ołówek, kredka, tusz oraz malarstwo - olej, akryl, tempera, akwarela, gwasz, pastele. Zapraszamy kandydatów do szkół plastycznych oraz wszystkich, dla których malowanie i rysowanie jest niezrealizowanym marzeniem. Udzielamy też konsultacji i dokonujemy korekty prac wykonanych poza ogniskiem.
- ZAJĘCIA PLASTYCZNE dla dzieci 7-12 lat - środy
Zapraszamy na zajęcia, które rozwijają wyobraźnię oraz zdolności plastyczne, a także zapewniają dobrą zabawę. Można poznać tu techniki rysunkowe: ołówek, kredka, tusz, węgiel, kredki ołówkowe, pastele suche i olejne; techniki malarskie: farby plakatowe, tempera, gwasz, akwarela, malowanie na szkle; formy rzeźbiarskie i przestrzenne: z gipsu, mas plastycznych, folii aluminiowej, drutu, papieru a także: wycinanie, wydzieranie, przygotowanie prac z materiałów przyrodniczych, pacynki i inne techniki dekoracyjne. Spotykają się tu dzieci uzdolnione plastycznie i te, które po prostu lubią się bawić malowaniem czy rzeźbieniem. Po zajęciach prace oglądają także rodzice.
- "KOLOR I RUCH" - zajęcia plastyczne z elementami gry i zabawy dla dzieci 4-6 lat - wtorki
Zajęcia plastyczne połączone ze śpiewem, ruchem i zabawą, podczas których dzieci mają możliwość wszechstronnego rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem swoich zdolności plastycznych i sprawności manualnej. W trakcie zajęć uczestnicy poznają różnorodne techniki plastyczne i otrzymują wszystkie materiały potrzebne do wykonania prac.
- WARSZTATY BATIKU (unikatowe malarstwo na tkaninie bawełnianej) dla dzieci od lat 10, młodzieży i dorosłych - poniedziałki
Chcesz malować oryginalne obrazy na tkaninie? Poznaj wspaniałą technikę batiku polegającą na powlekaniu roztopionym woskiem miejsc nie przeznaczonych do zabarwienia w zamierzony przez wykonawcę sposób, a następnie zanurzaniu tkaniny w kąpieli barwiącej.
Batiki powstają według projektu własnego lub mistrzów.
- WARSZTATY RĘKODZIEŁA dla dorosłych i młodzieży - soboty
Techniki rękodzielnicze dla każdego: scrapbooking i techniki papierowe, decoupage, kolaż, filc, wycinanka, dekoracje świąteczne - zajęcia odbywają się raz w miesiącu. Zapewniamy wszystkie narzędzia i materiały.

Ponadto organizujemy cykle zajęć i kursów np.: warsztaty garncarskie - lepienie z gliny, warsztaty wyplatania z wikliny, kurs rysowania portretu oraz różnego rodzaju pokazy artystyczne z dziedziny plastyki.

KLUB SENIORA dla emerytów i rencistów oraz sympatyków - czwartki
Spotkania klubowe, imprezy artystyczne i okolicznościowe, projekcje filmowe, prelekcje, pokazy zdrowego żywienia, wieczorki taneczne, autokarowe, wycieczki krajowe i zagraniczne, wczasy oraz wyjazdy do warszawskich kin, teatrów galerii, muzeów, ogrodów, restauracji i wiele innych atrakcji. Program jest realizowany przy współpracy zarządu klubu. Seniorzy korzystają też z ogólnie dostępnych wydarzeń kulturalnych w MOK-u.

PRZEDSZKOLANDIA - Autorski program naszego ośrodka dla dzieci w wieku 3-4 lat.
- KLUBIK "MIŚ" - dla 3-4 -latków - poniedziałki, środy i piątki
Spotkania, podczas których organizowane są zajęcia integracyjne, opiekuńczo-wychowawcze i dydaktyczne, gry, zabawy tematyczne, nauka piosenek i wierszy oraz plastyka. Dzieci uczestniczą z bliskimi także w imprezach okolicznościowych i wycieczkach. Uczestnictwo w programie klubiku "Miś" pomoże dzieciom nawiązać kontakty z rówieśnikami i rozwinąć zdolności intelektualne, ruchowe i manualne. Zapewniamy naszym podopiecznym miłą, kameralną atmosferę oraz poczucie bezpieczeństwa. Raz w tygodniu dzieci mają także zajęcia rytmiczne z nauką piosenek, których celem jest rozwijanie twórczej inwencji dziecka poprzez zabawy słuchowo - ruchowe przy muzyce i piosence. W Klubiku "Miś" dzieci mają też język angielski podczas których dzieci w zabawach i zadaniach poznają pierwsze angielskie słowa i zwroty.

WARSZTATY TEATRALNE - dla dzieci w wieku 6-10 lat - czwartki
Autorski program projektem edukacyjno-artystyczny, realizowany przez artystów z Teatru Lalek "Igraszka". Podczas zajęć dzieci zapoznają się z zagadnieniami teatru, sztuki aktorskiej i lalkarstwa. Uczestnicy korzystając z własnej pomysłowości i wyobraźni samodzielnie wykonują lalki oraz wspólnie przygotowują spektakle teatralne.

"MÓJ LAPTOP" - dzieci starsze , młodzież i dorośli - piątki
Kursy komputerowe dla początkujących i zaawansowanych. Szkolenie na laptopie własnym lub organizatora. Program możemy dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników.

PODSTAWY FOTOGRAFII CYFROWEJ - dzieci starsze , młodzież i dorośli - czwartki
Kurs fotografii cyfrowej dla początkujących, obejmujący takie zagadnienia jak obsługa aparatu, podstawowa obróbka zdjęć, archiwizacja i zakładanie galerii internetowej.

LOGOPEDIA I REEDUKACJA - zajęcia indywidualne dla dzieci (od lat 6) oraz młodzieży mających trudności w mowie, pisaniu i czytaniu
zajęcia: poniedziałki i środy - ustalenia indywidualne

TRENING PAMIĘCI - roczne kursy dzieci i młodzież - wtorki
Roczne kursy treningu pamięci i koncentracji uwagi dla dzieci i młodzieży. Chcesz szybciej i skuteczniej się uczyć? Masz dosyć pamięciowego uczenia się? Nauka zajmuje ci za dużo czasu? A może chcesz dostawać lepsze stopnie? Nauczymy cię skutecznej nauki. Zdziwisz się jak sprawnie pracuje twój mózg. W programie także: ćwiczenia ortograficzne, liczenie, świetne metody zapamiętywania definicji, wyrazów obcych, dat historycznych, danych liczbowych, praca z tekstem, mapy myśli.

WAŻNE INFORMACJE:
Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników z przygotowaniem zarówno pedagogicznym, jak też specjalistycznym. Pedagodzy zwracają uwagę na rozwój każdego uczestnika zajęć indywidualnych i grupowych. Zajęcia odbywają się w estetycznych salach i pracowniach wyposażonych w stosowny i nowoczesny sprzęt oraz materiały i pomoce. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Odpłatność wg cennika MOK.


Zapraszamy serdecznie!
Informacje, zapisy i wpłaty w sekretariacie MOK - pon. - pt. w godz. 14.00-19.00; tel. 22-781-14-06
Aktualna informacja o godzinach zajęć znajduje się na naszej stronie internetowej: www.mokmarki.pl

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry