Wakacje UKS Struga

3 września 2011    02:00

DSC01135bPodczas wakacji zawodnicy UKS Struga wielokrotnie uczestniczyli w turniejach i zawodach warcabowych. Odnieśli przy tym liczne sukcesy - oto przykłady:

Dwóch zawodników UKS Struga w finałach MP!
Paweł Suchecki zajmując II miejsce w Półfinałach Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach 64-polowych (Mława, 22-26.07.2011) zakwalifikował się do finałów MP, dołączając do Michała Janickiego, który start w finale zapewnił sobie już wcześniej. Czekamy na rozgrywki finałowe i kibicujemy naszym zawodnikom!

Michał najlepszy w grze błyskawicznej!
Michał Janicki został zwycięzcą Mistrzostw Polski w grze błyskawicznej w warcabach 64-polowych. Drugi nasz zawodnik Marcin Grzesiak zajął IV miejsce. Zawody odbyły się w Mławie 24.07.2011. Gratulujemy!

Kolejny turniej zakończony zwycięstwem naszych zawodników!
W dniach 13-16.08.2011 w Rychliku odbył się IV Nadnotecki Turniej w warcabach klasycznych. Obsada była bardzo mocna, wśród zawodników pojawiło się wielu faworytów (m.in. aktualny Mistrz Polski Mateusz Niczyporuk). Tym bardziej cieszy nas fakt, że I i II miejsce wywalczyli zawodnicy naszego klubu. Zwycięzcą zawodów został Michał Janicki przed Marcinem Grzesiakiem. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

Marta na Mistrzostwach Europy
W dniach 31.07-08.08.2011 w stolicy Estonii, malowniczym Tallinie odbyły się Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych. Nasz klub reprezentowała Marta Bańkowska, której miejsce w reprezentacji Polski zapewniło II miejsce w Pucharze Polski młodziczek. Marta startowała w kategorii dziewcząt do lat 13, zajmując zadowalające choć nie rewelacyjne miejsce. W grze błyskawicznej była 15, w turnieju zasadniczym zajęła 19 lokatę. Niestety, Polacy wypadli słabiej niż przed rokiem. Jedynie Karol Cichocki (Olymp Błonie) w kategorii młodzików do lat 13 zdobył III miejsce. Gratulacje!

Nasi młodzi zawodnicy na Mistrzostwach Świata!
W tym samym uroczym Tallinie, w którym na początku sierpnia odbywały się Mistrzostwa Europy na ,,100-polówce'', w dniach 12-21.08.2011 rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 64-polowych w wersji rosyjskiej.
Opiekunem całej naszej 17-osobowej reprezentacji był Paweł Suchecki, a wśród zawodników znaleźli się członkowie naszego klubu: Ludwika Moczulska, Marta Bańkowska, Karolina Sobolewska, Martin Banaszek, Bogdan Bańkowski i Artur Moczulski. Trzeba przyznać, że wszyscy się starali i dzielnie nawiązywali walkę z najlepszymi na świecie. W grze błyskawicznej najlepsze miejsce zajęła Ludwika (12 w kategorii do lat 10), w grze aktywnej przodowała Karolina (11 do lat 13).

W grze zasadniczej nasi zawodnicy zdobyli w swych kategoriach od 12 do 22 miejsca, podobnie inni reprezentanci Polski. Niestety - nikomu nie udało się zdobyć medalu. Przodowali Rosjanie, Kazachowie, Białorusini. Mimo braku spektakularnych sukcesów, nasza reprezentacja wróciła bardzo zadowolona. Zawodnicy zwiedzili piękne miasto Tallin, poznali nowych kolegów, przeżyli wspaniałą wakacyjną przygodę...