6 września 2011    19:21

mila marecka 2011 053 Mała Mila Marecka już za nami! Prawie 150 biegaczy, kilkuset kibiców i 1609 metrów, które najszybszy zawodnik pokonał w 4:37!

Piknik na mecie biegu rozpoczął się kilka minut po godzinie 15 koncertem zespołu Dixie Warsaw Jazzmen. Dookoła trwały jeszcze prace przy rozstawianiu stoisk partnerów biegu. O tej godzinie też można było już odebrać numer startowy lub też zapisać się do biegu. Z tej drugiej opcji korzystało sporo osób - co oczywiście nas cieszy, ale jednocześnie znacznie opóźniło start .* W końcu jednak, z poślizgiem, ale wystartowaliśmy!

mila marecka 2011 008

mila marecka 2011 030

mila marecka 2011 034

mila marecka 2011 053

Pierwszy na metę wbiegł z wynikiem 4:37 Sylwester Kuśmierz. Rok temu zabrakło mu 20 sekund do pierwszego miejsca, w niedzielę o prawie tyle samo wyprzedził kolejnego zawodnika. Tegoroczny zwycięzca swoje bieganie określa jako przygodę - trzeba jednak podkreślić, że jest to piękna i już dosyć długa przygoda. Wyniesioną z liceum pasję do biegania łączy obecnie z pracą nauczyciela w Warszawie. Wymaga to dużej determinacji, szczególnie jeśli spojrzymy na wyniki Kuśmierza - maraton w 2:48:12, półmaraton w 1:14:56. Chyba nikogo nie muszę przekonywać, jak praco- i czaso- chłonna jest ta "przygoda". Gratulujemy kolejnego sukcesu!

mila marecka 2011 159

Drugie i trzecie miejsce na mecie zajęli mieszkańcy naszego powiatu - Świętochowski Karol z Kobyłki (4:55) oraz Dariusz Król z Wołomina (5:09). Najlepszy reprezentant Marek znalazł się tuż za podium - na 4. miejscu przybiegł Dominik Pochmara z czasem (4:20), który jednak wygrał swoją kategorie wiekową. Gratulujemy!

Wśród pań najszybsza była Patrycja Bereznowska z czasem 5:57, tym samym bijąc rekord trasy kobiet z poprzedniego roku o ponad 20 sekund (Daria Gniadek - 6:20). Zwyciężczyni jest mieszkanką Ossowa, reprezentuje wołomińską drużynę "Aktywny Relaks". Gratulujemy wygranej!

mila marecka 2011 153

Druga na mecie była Karolina Gutkowska z Warszawy z czasem 6:28, najniższy stopień na podium wywalczyła Karolina Załoga z Zielonki (6:34). Gratulujemy!

Wśród młodszych zawodników w kategorii do 18 lat najlepszy był Damian Pochmara z Marek, który z czasem 5:20 był także czwarty w klasyfikacji generalnej! Miejsce drugie zajął Mateusz Ampuła z Legionowa, a trzecie Łukasz Rosłon z Marek. Między tymi dwoma zawodnikami była minimalna różnica rzędu setek sekundy!

W tym samym przedziale wiekowym wśród pań nie udało się stworzyć klasyfikacji - wystąpiła tylko Karolina Załoga z Zielonki. Uzyskany przez nią czas pozwolił także, na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji ogólnej!

Na podium w kategorii mężczyzn do lat 13 znalazło się dwóch reprezentantów Marek. Pierwszy był Michał Świętochowski z czasem 7:12, a drugi Łukasz Jamorski z czasem 7:46. Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Mierzejewski z Warszawy (7:55).

W tej samej kategorii u pań najlepsza była Anna Pyrka z Nadmy (7:03). Następna dwa miejsca na podium zajęły Kinga Baczewska z Marek oraz Julia Dolak, również z Marek.

Do rywalizacji drużynowej stanęło osiem ekip, a podium zdominowane zostało przez ekipy z naszego powiatu. Pierwsze miejsce, bezapelacyjnie należało się drużynie Aktywny Relaks z Wołomina - wszyscy jej zawodnicy pobiegli poniżej 6 minut! Gratulujemy!

Drugie miejsce różnicą 20 punktów wywalczyła drużyna Mareckiej Wspólnoty Samorządowej. Najniższy stopień podium wybiegała ekipa WWW.LAWETAXI.PL ! Gratulujemy!

mila marecka 2011 176

mila marecka 2011 174

Po rozdaniu nagród tradycji stało się zadość - Marek Szczepanowski, gospodarz imprezy rozpalił ognisko, które dla muzyków zespołu AVANS było sygnałem do rozpoczęcia zabawy. To już w sumie 6 raz gdy na rogu ulic Małej i Olimpijskiej spotykają się mieszkańcy miasta. Pierwsze ognisko zorganizowano aby przedstawić problemy mieszkańców władzom miasta, w efekcie czego w okolicy wiele dróg zyskało lepszy standard. Wydarzenie wrosło już w lokalny krajobraz, a w tym roku podczas imprezy bawiło się kilkaset osób!

mila marecka 2011 099

WYNIKI INDYWIDUALNE

WYNIKI DRUZYNOWE

*jak dowiedziałem się później bieg nie mógł być puszczony też z powodu, mówiąc łagodnie "niedojrzałego" kierowcy, który spowodował nieprzyjemny incydent w okolicy mety. Pisze to nie żeby usprawiedliwiać opóźnienie, ale jeszcze raz napomnieć kierowcę, przez którego bezmyślność musiała interweniować karetka! - M.Sz.

Autorem wszystkich zdjęć wykorzystanych w relacji jest p. Agnieszka Torsz. Wszystkie osoby, które dysponują zdjęciami z imprezy prosimy o kontakt na mikolaj@marki.net.pl lub 727 517 725