Marecka Jesień Poezji 2011 - zapraszamy do udziału w konkursie!

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 22 września 2011    08:06

logo_mok-w-markachMarecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza młodzież do udziału w Ogólnomiejskim Konkursie Recytatorskim MARECKA JESIEŃ POEZJI 2011 - XVII EDYCJA. Patronat: Burmistrz Miasta Marki. Organizator: MARECKI OŚRODEK KULTURY im. Tadeusza Lużyńskiego przy współpracy z mareckimi szkołami. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.


REGULAMIN:

UCZESTNICY KONKURSU:
Konkurs organizowany jest dla dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych:1) dla uczniów IV, V i VI klas szkół podstawowych
2) dla uczniów szkół gimnazjalnych Każdą szkołę może reprezentować dowolna liczba uczestników, jednak nie więcej niż 10.

REPERTUAR:
W tegorocznej edycji konkursu dla dwóch kategorii wiekowych ustalony został jeden wspólny temat recytacji. Uczestnicy konkursu prezentują dwa utwory poetyckie.
"POEZJA ks. JANA TWARDOWSKIEGO"
"Wiersze to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka -
i do samego siebie. Są tacy, co uważają, że człowiek, który je tworzy, szuka własnych przeżyć. Czy o to tylko chodzi? Wydaje się, że powinien odnajdywać prawdę, która go przerasta, tę, która stale się mu wymyka, Prawda ta jest tak obszerna, że chociaż było tylu wspaniałych poetów, wciąż pojawiają się nowi i podejmują jeszcze raz ten sam trud..."
(ks. Jan Twardowski)

Tegorocznym konkursem chcielibyśmy zaprosić młodzież w podróż w świat poezji Jana Twardowskiego - poety, prozaika i kapłana. Mamy nadzieję, że będzie to wyprawa niezwykła: pełna refleksji ale i radości, skłaniająca do chwili zadumy ale też pełna wrażeń i odkrywania nowych, nieznanych dotąd "lądów". Jesteśmy przekonani, że ta piękna, bogata, pełna ciepła poezja znajdzie wśród młodych marokwiaków wdzięczne grono odbiorców i pozostanie w sercach uczestników dłużej, towarzysząc im w codziennym życiu także po zakończeniu naszego konkursu recytatorskiego.

Czas recytacji nie powinien przekraczać 5 minut.
Stroje galowe nie obowiązują. Mile widziane rekwizyty stosowne do nastroju wybranych utworów.

KRYTERIA OCENY:
Dobór i interpretacja utworu, poprawna dykcja i ekspresja wypowiedzi oraz ogólne wrażenie artystyczne.

TERMINY:

Dostarczenie przez szkoły kart zgłoszeń do MOK w Markach w nieprzekraczalnym terminie do 5.X.2011

KONKURS RECYTATORSKI W MARECKIM OŚRODKU KULTURY

dla uczniów szkół podstawowych: 13.X.2011 o godz. 10.00

dla uczniów szkół gimnazjalnych: 13.X.2011 o godz. 12.00

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz występy laureatów:
20.X.2011 o godz. 12.00

NAGRODY:
Dyplomy i nagrody rzeczowe dla recytatorów, którzy zajęli I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu. Nauczyciele laureatów konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Laureaci konkursu miejskiego wezmą udział w III Powiatowym Konkursie Poetyckim "Spotkania z twórczością ks. Jana Twardowskiego" organizowanym w dniu 26. X. 2011r. przez Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry