Dzień Sąsiada 2008

Mikołaj Szczepanowski TPM

 1 października 2008    20:51

W sobotę 27 września na skrzyżowaniu ulic Małej i Olimpijskiej już trzeci raz odbył się "Dzień Sąsiada" ognisko rodzinne organizowane przez Marka Szczepanowskiego, Radnego Miasta Marki przy pomocy Towarzystwa Przyjaciół Marek. Tym razem impreza zgromadziła ponad 250 osób z Pustelnika i Strugi. Jedną z ciekawszych atrakcji była wojskowa grochówka z prawdziwej kuchni polowej oraz muzyka grana na żywo przez zespół OUTSIDER . Do tradycji "Dnia Sąsiada" należy spotkanie mieszkańców z Januszem Werczyńskim, Burmistrzem Miasta Marki oraz Radnymi Miejskimi (w tym roku, oprócz organizatora Marka Szczepanowskiego obecni byli Radne Urszula Paszkiewicz i Izabella Brzezińska oraz Radni Bogdan Trzemecki, Maciej Grabowski i Filip Rżewski).

Ognisko zdominował problem komunikacji. W obliczu niepowodzenia rozmów z Radzyminem nt. uruchomienia autobusów linii 738 i 740, gospodarz ogniska podniósł temat przedłużenia linii 732 do Strugi. Burmistrz, przyznał, że rozumie problem mieszkańców tego rejonu Marek, jednak do samego pomysłu odniósł się sceptycznie i nie ukrywał, że główną przeszkodą są duże koszty realizacji. Już od początku ogniska zbierane były jednak podpisy pod petycją wyrażającą prośbę o sprawdzenie możliwości przedłużenia ww. linii.

Zadaniem "Dnia Sąsiada" jest jednak przede wszystkim integracja dynamicznie rozwijającego się Pustelnika - mówi Marek Szczepanowski.- Samo to, że w 2007 roku brało w niej udział ponad 150 osób, a już w 2008 bawiło się prawie 250 osób jest dowodem na potrzebę tego typu imprezy. Cieszy mnie także coraz większe zaangażowanie ludzi w bezpośrednie przygotowanie imprezy. Ogromne podziękowanie należą się Radkowi Decowi, prezesowi TPM-u, którego wkład w imprezę był naprawdę bardzo duży. Do tego należy pamiętać o kilkunastu sąsiadach, którzy na różne sposoby pomogli przy ognisku. Mam nadzieje, że "Dzień Sąsiada" na stałe wpiszę się, w krajobraz skrzyżowania ulic Małej i Olimpijskiej.

Galeria

zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry