Salon Literacko-Artystyczny - projekt programu.

Rafał Redeł Salonlitart

 24 czerwca 2004    23:55

Projekt programu założonego 24.06.2004 r. Niezależnego Salonu Literacko-Artystycznego.

Głównymi założeniami działalności Niezależnego Salonu Literacko-Artystycznego są:

1. Skonsolidowanie środowiska literackiego i artystycznego Marek.
2. Wyszukiwanie i odkrywanie nowych talentów wśród mieszkańców Marek, opieka nad początkującymi twórcami.
3. Promocja Marek jako miasta z tradycjami artystyczno-kulturalnymi.

Do Niezależnego Salonu Literacko-Artystycznego należą i będą mogli należeć wszyscy twórcy mieszkający na terenie Marek bez względu na rodzaj twórczości, jak również twórcy z innych miast i środowisk.


Ad. 1. Konsolidacja środowiska twórczego naszego miasta będzie odbywać się na zasadzie cyklicznych spotkań (kameralnych lub ze wstępem wolnym), na których toczyć się będą dyskusje twórcze, omawianie inicjatyw artystycznych, powołanych przez poszczególnych twórców w ramach wyjścia ze sztuką, do jak najszerszej społeczności mareckiej, różnych imprez artystycznych, spotkań z krytykami, popularnymi, kontrowersyjnymi twórcami zaproszonymi do naszego miasta, itp. Odczyty na temat sztuki dawnej i współczesnej, prezentacji swojej twórczości w ramach wieczorów literackich lub artystycznych. Uczczenie ważnych wydarzeń z okazji jubileuszy twórców kultury polskiej na przestrzeni dziejów, właściwymi imprezami kulturalnymi. Współpraca z instytucjami kulturalnymi naszego miasta a także ze środowiskami artystycznymi i kulturalnymi innych społeczności lokalnych, jak też ze środowiskiem stolicy. (W dalszej działalności powstanie kawiarenki literacko-atystycznej, forum literacko-artystycznego, itp.) Powstanie na terenie biblioteki Galerii Poetyckiej, gdzie każdy kto tworzy poezję (bez względu na poziom) będzie mógł przypiąć na tablicy swój wiersz.

Ad. 2. Wyszukiwanie i odkrywanie nowych talentów odbywać się będzie w ramach różnego rodzaju konkursów literackich i artystycznych, spotkań z krytykami, kursów literackich lub artystycznych oraz promocji w ramach działalności Forum Twórców Mareckich. Będzie się to odbywać ze ścisłą współpracą mareckich Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

Ad. 3. Promocja miasta Marki odbywać się będzie za pomocą najnowszych technik medialnych czyli Internetu, prasy, radia i telewizji, uruchamianych głównie przy okazji różnych imprez kulturalnych i wydarzeń literacko-artystycznych, oraz jak najszerszej informacji dla społeczności naszego miasta. (W dalszej działalności planowane jest powstanie gazety mareckiego środowiska twórczego, galerii na powietrzu, powstanie teatru amatorskiego, kina, klubu, być może również uda się uruchomić lokalne radio.)

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry