Marki maszerowały po zdrowie

Paweł Pniewski

 6 października 2011    19:18

nordic11 października odbyły się zawody organizowane przez Radę i Burmistrza Miasta Marki oraz Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking Marki Nordic Walking Cup - Marecki Marsz Po Zdrowie. Impreza zorganizowana została pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Jadwigi Zakrzewskiej, wiceprzewodniczącej Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Zawodnicy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe. Trasa wiodła ulicami Marek oraz przez malowniczą Puszczę Słupecką. Każdy z uczestników marszu otrzymał nagrodę za udział w zawodach oraz list gratulacyjny od Wicemarszałka Krzysztofa Strzałkowskiego, który reprezentował samorząd województwa mazowieckiego na imprezie.

W najmłodszej kategorii wiekowej 2-7 lat zwyciężczynią okazała się Ola Kopeć z Puław. W kategorii wiekowej 8-15 lat zwyciężali markowianie: Kamila Paciorek oraz Sebastian Jaroch. W kategorii senior wśród kobiet najszybsza była Jolanta Kaparuk z Worsów, natomiast wśród mężczyzn triumfował Józej Maciej Brzezina z Sochaczewa.

Po marszu na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 odbył się piknik promujący aktywny tryb życia. Mieszkańcy Marek mogli m.in. zapisać się do bazy dawców komórek macierzystych, czy też przejść instruktaż z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoje stanowiska przygotowały również Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Straż dla Zwierząt w Markach, jak również przytulisko dla zwierząt Znajdki spod Radzymina.

nordic3nordic2nordic4

 Cała fotorelacja z imprezy znajduje się na facebooku na profilu Wieści Podwarszawskich, które były patronem medialnym zawodów.

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry