Zamontowali barierki

Justyna Balcerzak UMMarki

 20 października 2011    11:44

barierki_pilsudskiego00Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zarządca Al. Piłsudskiego w Markach, rozpoczęła wzdłuż tej drogi montowanie barierek uniemożliwiających parkowanie aut na chodnikach.

Władze Marek jak i mieszkańcy zostali postawieni przed faktem dokonanym. GDDKiA nie poinformowała o zamiarze prowadzenia takich prac. Z uzyskanych informacji wynika, że powodem montowania barierek jest podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrona wyremontowanych chodników.

Kilkunastu mieszkańców ze skargą przyszło do burmistrza miasta. Negatywnie odnoszą się do pomysłu stawiania barierek, szczególnie, że wiele punktów usługowych mieści się wzdłuż al. Piłsudskiego. Jednak zarządcą drogi jest GDDKiA i władze miasta nie mają wpływu na podejmowane przez tę instytucję decyzji. Mieszkańcy mogą skierować na piśmie do GDDKiA protesty. By poprzeć te działania władze miasta wystosują pismo do GDDKiA z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

jb

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry